To idealna okazja, żeby sprawdzić swoją znajomość Szczecina i jego historii, a także spędzić czas na dobrej zabawie z nutką rywalizacji. Będą liczyć się również strategiczne myślenie oraz refleks! Wszystko w ramach pierwszej edycji zamkowego turnieju gier planszowych.

Miłośnicy gier planszowych tego wydarzenia nie mogą przegapić. W sobotę (23 marca) na Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się I Turniej Szczecińskich Gier Planszowych o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Uczestnicy zmierzą się w znanych i lubianych szczecińskich planszówkach. To m.in.:

– „Był Sobie Szczecin” – edukacyjna gra karciana z konkretną dawką wiedzy o Grodzie Gryfa;

– „Guldeny Księcia Bogusława” – gra oparta na wielokrotnie nagradzanej mechanice Schotten-Totten, umożliwiającej taktyczną, emocjonalną rozgrywkę między 2 osobami o zwycięstwo nad daną przestrzenią. Tym razem areną jest średniowieczny Szczecin;

– „Para na Zamek” – szczecińska wariacja popularnych gier typu dobble i memory. Liczyć się będą spostrzegawczość, refleks i dobra pamięć; 

– „Kim jest Krzysztof Jarzyna, czyli co Ty wiesz o Szczecinie?” – gra, która sprawdzi, jak dobrze znamy nasze miasto.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe: I miejsce – 1000 zł; II miejsce – 600 zł; III miejsce – 400 zł. Dla pozostałych osób przewidziano upominki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 marca do godz. 12:00. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby powyżej 16. roku życia, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Karta zgłoszeniowa, regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://zamek.szczecin.pl/turniej/.

Turniej rozpocznie się w sobotę, 23 marca, o godzinie 10:00 w Sali Anny Jagiellonki. Podczas rozgrywek nie zapomniano o najmłodszych – przygotowana zostanie dla nich specjalna strefa, w której wraz z rodzicami będą mogli zagrać w gry typu dobble i memory. Na fanów gier planszowych czekać będzie także producent szczecińskich gier Petersen, który zaprezentuje najnowsze i najciekawsze tytuły.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.