Wraz z nowym rozkładem, który obowiązuje od 13 grudnia, na tory wyjechały nowoczesne składy Flirt3. To jedne z nielicznych pociągów w Polsce, które spełniają normę TSI PRM, czyli zapewniają odpowiednie warunki podróżowania osobom o ograniczonej mobilności. 

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych znajdują się w trzecim członie nowych składów. Drzwi zewnętrzne wyposażono w windę ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie pasażerom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Na pokładzie znalazły się na nie dwa miejsca, a także przystosowana dla osób niepełnosprawnych, przestronna toaleta. Obok zlokalizowano pomieszczenie obsługi pociągu oraz część gastronomiczną.

W pociągach Flirt3 umieszczono również udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących. Miejsca są oznaczone alfabetem Braille’a, a informacje o kolejnych stacjach są podawane przez system nagłośnieniowy. Docelowo, składy zostaną wyposażone w specjalne krzesełka transportowe - znane z pociągów Express InterCity Premium.

Ze Szczecina nowoczesne składy Flirt3 kursują do Krakowa.

Jak składy są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością można zobaczyć na filmie przygotowanym przez Piotra Czarnotę - konsultanta ds. osób niepełnosprawnych w PKP Intercity.