spektakle i opery

Tłumacz snów [dla dorosłych]

foto: Poza Okiem - Piotr Nykowski / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 31.01.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
normalny 34 zł, ulgowy 27 zł
Opis wydarzenia
W Teatrze Lalek Pleciuga zostanie wystawiony spektakl dla dorosłych pt. „Tłumacz snów” według „Snu nocy letniej” W. Shakespeare’a, w tłumaczeniu St. Koźmiana i reż. Aleksieja Leliavskiego.

 

Duchów nie ma. One w ogóle nie istnieją. I tylko w naszych snach wyłaniają się z naszej podświadomości. A potem uparcie nie chcą zniknąć aż do chwili naszego przebudzenia. [Aleksiej Leliavski - reżyser]

Przedstawienie Aleksieja Leliavskiego, znanego białoruskiego reżysera, zrealizowane wespół z Aleksandrem Wochromiejewem to sugestywna, pobudzająca wyobraźnię interpretacja znanej komedii Szekspira "Sen nocy letniej." Sen wspólny sześciu par, zakochanych w sobie i odkochujących się, goniących wciąż za miłością i uciekających przed nią. "Tłumacz snów" Leliavskiego to bogactwo masek i skromna scenografia, które pozwalają pięciorgu wykonawcom wcielać się w kilkanaście postaci otulonych delikatną, ale wyrazistą muzyką Tomasza Lewandowskiego.

Premiera: 23 marca 2018

Reżyseria: Aleksiej Leliavski

Scenografia: Aleksander Wochromiejew

Muzyka: Tomasz Lewandowski

 

Obsada:

Grażyna Nieciecka-Puchalik

Paulina Majtas

Przemysław Żychowski

Rafał Hajdukiewicz

Krzysztof Tarasiuk

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję