W przyszłoroczne wakacje do Szczecina po raz kolejny przypłyną największe żaglowce świata. W sierpniu 2017 r. nasze miasto ponownie będzie gospodarzem finału regat The Tall Ships Races.
Będzie to już trzeci finał The Tall Ships Races w Szczecinie. Żeglarskie święto potrwa kilka dni – od 5 do 8 sierpnia 2017 roku. Zanim jednak jednostki dotrą do Szczecina przez kilka tygodni będą rywalizować na Morzu Bałtyckim.

Regaty The Tall Ships Races 2017 rozpoczną się w szwedzkim Halmstad, z którego żaglowce wystartują 3 lipca. Pierwszy etap rejsu zakończy się w Finlandii w porcie Kotka. Od 13 do 16 lipca załogi będą tam odpoczywać, a następnie wyruszą w podróż do fińskiego portu Tutku. Stamtąd w dalszy rejs popłyną 23 lipca, a kolejnym przystankiem będzie litewska Kłajpeda. 1 sierpnia 2017 roku rozpocznie się ostatni etap regat – z Kłajpedy do Szczecina.

Jak informuje portal zeglarski.info, już po wakacjach ma się rozpocząć nabór do zespołu oficerów łącznikowych i wolontariuszy wspomagających finał regat The Tall Ships Races 2017. Będzie też prowadzony nabór do reprezentacji Szczecina, która popłynie w regatach The Tall Ships Races 2017.

Szczecin już dwa razy był gospodarzem finału The Tall Ships Races - w 2007 i 2013 roku. Podczas ostatniej imprezy przypłynęło do nas 91 jednostek z 16 krajów. Wg szacunków teren imprezy odwiedziło ponad 2 mln osób.

Powspominajmy:

źródło: http://www.sailtraininginternational.org/ na dzień 14 marca 2016r.