Finał The Tall Ships Races 2017 już w najbliższy weekend. Od poniedziałku w okolicy Wałów Chrobrego i Trasy Zamkowej na kierowców czekają spore zmiany w ruchu.
Jednym z poważniejszych utrudnień jest zamknięcie w obu kierunkach ul. Jana z Kolna na odcinku od ul. Kapitańskiej do Trasy Zamkowej. Istnieje możliwość zjazdu z Trasy Zamkowej w kierunku ul. Łady, ale tylko w godz. 06:00-09:00. Trasa objazdu została wytyczona przez ul. Dubois, Malczewskiego, Matejki, Piłsudskiego, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza. Na trasie objazdu zmieniono programy sygnalizacji świetlnej, by uwzględnić wzmożony ruch.

Zawieszono także linię tramwajową nr 6, w zamian której kursuje linia nr 16.

Dla ruchu zamknięte zostały również ulice Admiralska, Komandorska, Małopolska od ul. Jarowita, Zbożowa na wysokości ul. Spichrzowej oraz Wendy na odcinku od Trasy Zamkowej.

Największe wyłączenia ulic wdrożone będą od czwartku 3 sierpnia (od g. 00.01). Zamknięte zostaną m.in.: ul. Wały Chrobrego, fragment ulic Małopolskiej, Starzyńskiego i Zygmunta Starego. Na odcinku od Basenu Górniczego do Mostu Długiego wyznaczone zostaną buspasy. Więcej szczegółów dotyczących zmian w organizacji ruchu podczas finału The Tall Ships Races można znaleźć w naszym artykule: „Zamknięte ulice, nowe rozkłady komunikacji miejskiej i dodatkowe pociągi. Dużo zmian na finał regat”.