Gdzie i kiedy?
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 54 (ProMedia)
al. Wojska Polskiego 2 / Szczecin
piątek, 11 maja 2018, 17:00
Za ile?
darmowe
11 maja 2018 (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na kolejne spotkanie szczecińskiego TechKlubu.
Podczas majowego TechKlubu dowiemy się, jak pokonać lęk przed mikrofonem i kamerą, jak wykreować swój wizerunek oraz jak skutecznie kontaktować się z przedstawicielami mediów. Swoje sekrety zdradzi nam Monika Suder, dziennikarka telewizyjna, a Ola Skorżyńska opowie o krótkich formach video robionych telefonem. Dowiemy się, jak zrobić dobre video, jak dobrze wypaść przed kamerą, jak stworzyć ciekawe video do Internetu.

Agenda spotkania:
16.40 - Rejestracja i networking
17.00 - Monika Suder
17.40 - Przerwa kawowa
18.00 - Ola Skorżyńska
18.40 - Dyskusja, pytania

Wstęp wolny! Obowiązuje bezpłatna rejestracja!

Ola Skorżyńska
- redaktorka merytoryczna ds. promocji w internecie programu Projektor – wolontariat studencki. Studentka Dziennikarstwa i medioznawstwa spec. fotograficzna na Uniwersytecie Warszawskim. Ciągle uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do nowych wyzwań. Zakochana w fotografii i krótkich formach video. To właśnie dzięki wolontariatowi w pełni zaczęła wykorzystywać swoje filmowe możliwości. Prowadzi i reżyseruje w ramach „Projektor – wolontariat studencki” vlog ZAPROJEKTOWANI.

Monika Suder - dziennikarka telewizyjna i radiowa. Obecnie jest reporterką w dzienniku informacyjnym „Fakty” wrocławskiego oddziału TVP3. Była dziennikarką i prezenterką telewizyjną we wrocławskiej telewizji Echo 24. Swoją dziennikarską pracę rozpoczęła w miejskim radiu w Zielonej Górze, później była publiczna rozgłośnia Radia Zachód i Radio Eska, a po drodze przygoda z TVN24, Polsatem, a nawet katarską telewizją. Prowadzi zajęcia z języka dziennikarstwa branżowego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. W wolnej chwili prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz literacki blog.

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pt. „Nowe Technologie Lokalnie”. Ich koordynatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce na początku każdego miesiąca odbywają się cykliczne spotkania, które poruszają kwestie wykorzystania nowych technologii w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.