W zeszłym roku „LODY Słowackiego” zdobyły serca mieszkańców, spacerujących w okolicach Rusałki. W tym sezonie rzemieślnicze lody z naturalnych składników będzie można dostać również w ścisłym centrum miasta.

Od minionej soboty przy ul. Krzywoustego 6 działa drugi punkt z lodami rzemieślniczymi „LODY Słowackiego”.

– Otwarcie kolejnego punktu to była sugestia ze strony klientów – mówią właścicielki lodziarni. – Mieszkańcy docenili smak i chcieli więcej. Mówili, że super, że jesteśmy przy parku, ale jednak na uboczu, Niebuszewo to nie ścisłe centrum. Zdecydowałyśmy otworzyć drugi punkt przy ul. Krzywoustego, ponieważ to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic, więc więcej osób będzie miało okazję się o nas dowiedzieć.

Przy Krzywoustego 6 „LODY Słowackiego” prowadzą sprzedaż z okienka, ale przygotowano miejsce we wbudowanych wnękach, gdzie można usiąść i delektować się lodami. W ofercie znajdziemy wyłącznie naturalne smaki, a lody nie są nakładane gałkownicą, a łopatkami.

„Nasza śmietanka smakuje tak jak lody z dzieciństwa”

W tym sezonie „LODY Słowackiego” codziennie będą oferować osiem smaków. Pięć bazowych, czyli czekolada, truskawa (na mleku bez laktozy), śmietanka, słona pistacja oraz sorbet malina z miętą, dostępnych będzie w obu punktach. Pozostałe trzy smaki są zmienne i mogą się różnić w zależności od lokalizacji. W tym tygodniu przy Krzywoustego można spróbować jeszcze snickersa, mango-ananasa oraz gumy balonowej. Z kolei przy Słowackiego zamiast gumy balonowej dostaniemy sernik z gruszką.

– Największą popularnością zdecydowanie cieszy się słona pistacja, która przebija nawet śmietankę. Ile nie zrobimy lodów, zawsze się kończą – przyznają właścicielki. – Klienci mówią, że nasza śmietanka smakuje tak jak lody z ich dzieciństwa, dlatego kiedy mają ochotę na ten smak, to specjalnie do nas się po niego wybierają.

Jak podkreślają właścicielki, z roku na rok zwiększa się świadomość klientów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na jakość składników.

– Klienci doceniają to, że np. nasze lody truskawkowe są robione ze świeżych truskawek. Korzystamy z tego, co jest w dostępne w danych miesiącach, wykorzystujemy to, co daje natura – mówią.

„Mieszkańcy przychodzą sprawdzić, czy jest tak samo smacznie jak na Słowackiego”

Jak zapowiadają właścicielki, do oferty wrócą smaki, które w zeszłym sezonie podbiły podniebienia klientów.

– Teraz jest guma balonowa, którą bardzo dużo osób chwali, nie tylko dzieci. Mamy rzeszę dorosłych, która wybiera ten smak. Nie ma w tych lodach chemii, barwione są burakiem. Na pewno powrócą też lody o smaku brownie, cini-minis i słonego masła orzechowego – zapewniają właścicielki. – Bywa tak, że te zmienne smaki dostępne są tylko przez dwa dni, ponieważ tak szybko schodzą. Mieszkańcy przychodzą sprawdzić, czy jest tak samo smacznie jak na Słowackiego.

Informacje o lodowych nowościach można znaleźć w mediach społecznościowych.

– Tam zadajemy też pytania, których smaków klienci chcieliby spróbować, z czym połączyć dany składnik. Swoich pomysłów mamy tyle, że chyba nie starczy sezonu, by je zrealizować, ale niektóre odpowiedzi są godne wykorzystania – dodają właścicielki.

Oba punkty „LODÓW Słowackiego” przy Słowackiego 14 (tu odbywa się też produkcja lodów) i przy Krzywoustego 6 otwarte są codziennie do końca września w godzinach 11:00-20:00.

FB: https://www.facebook.com/lodyslowackiegoszczecin

IG: @tradycyjnie_lodyslowackiego