Tanie linie lotnicze Ryanair uruchamiają nowe połączenie Szczecin – Warszawa. Samoloty do stolicy będą latały raz dziennie od wiosny przyszłego roku. Bilety w promocyjnej cenie można już rezerwować.
Od 26 marca 2017 roku z podszczecińskiego lotniska do Warszawy polecimy nie tylko LOTem, ale także tanimi liniami Ryanair. Połączenie będzie obsługiwane raz dziennie wieczorem. Z Goleniowa na Okęcie samoloty będą wylatywały o 19:10, a z Warszawy w kierunku Szczecina o 20:50. Jednorazowo na swój pokład będą mogły zabrać około 180 osób.

- Z okazji uruchomienia nowego połączenia wprowadzamy do sprzedaży bilety w promocyjnej cenie od 69 zł na podróż w kwietniu i w maju. Promocyjne ceny obowiązują do poniedziałku, 5 września, do północy – informuje Olga Pawlonka z Ryanaira. Rezerwacji można dokonywać na stronie www.ryanair.com.

Aktualnie z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów do Warszawy kursują trzy razy dziennie samoloty linii LOT. Poza stolicą z podszczecińskiego lotniska możemy polecieć również do Londynu Stansted, Dublina, Oslo Gardemoen, Londynu Luton, Liverpoolu, Oslo Torp, Stavanger, Bergen oraz Oslo Rygge.

W tym roku podszczeciński port lotniczy planuje obsłużyć około 480 tys. pasażerów. Od stycznia do lipca z zachodniopomorskiego lotniska skorzystała rekordowa ilość pasażerów – 268 033. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego to wzrost na poziomie 19,46 %. W roku 2017 ma być jeszcze lepiej. Wg szacunków liczba obsłużonych pasażerów powinna przekroczyć 600 tys.

W zeszłym roku, zakończyła się modernizacja lotniskana w Goleniowie. Wyremontowano drogę startową, wybudowano równoległą drogę kołowania oraz zmodernizowano i rozbudowano płyty postojowe dla samolotów.