Może Wina (ul. Wielka Odrzańska 17 na Podzamczu) to nie tylko sklep z winem i winiarnia. To także miejsce edukacji, w którym można wziąć udział w wielu wydarzeniach. Wkrótce, oprócz degustacji, odbywać się będą tam także szkolenia winiarskie prowadzone przez certyfikowanych sommelierów. Wszystko w zabytkowej piwnicy w klimatycznej sali szkoleniowej, której inauguracja nastąpi już na początku marca.

Goście Może Wina mogą być pewni, że w doborze odpowiedniego wina pomogą im kompetentni doradcy. W trakcie krótkiej rozmowy, sprzedawcy nie tylko dopytują o preferencje i ulubione wina, ale także potrafią przekazać klientowi porcję cennych informacji winiarskich.

– To ważne, żeby każdy z naszych sprzedawców był również po części edukatorem. Ich znajomość wina przekłada się nie tylko na zadowolenie klienta, ale także na poziom jego wiedzy. Dlatego bardzo zależy mi na tym, żeby w sposób kompetentny sprzedając wino, jednocześnie uczyli o nim naszych klientów i wprowadzali ich w winiarski świat – podkreśla Krzysztof Zawadzki, właściciel Może Wina.

Degustacje i szkolenia na drodze do pasjonata wina

Pierwszy kontakt ze sprzedawcą to często początek drogi od zwykłego klienta do pasjonata wina. Ta ścieżka jest o tyle przyjemna, że można ją pokonać na różne sposoby. Jednym z nich są degustacje i szkolenia winiarskie.

– Żeby ułatwić naszym gościom tę drogę, prowadzimy cyklicznie degustacje, podczas których można spróbować wielu rodzajów win i uzyskać cenne informacje od sommeliera. Dodatkowo, od samego początku w naszych planach było uruchomienie szkoleń winiarskich i sommelierskich, zarówno własnych, jak i zewnętrznych. To zajęcia pozwalające w krótkim czasie zdobyć potężną dawkę wiedzy na temat win, krajów, regionów i apelacji winiarskich, a także technik produkcji czy uprawy winorośli – mówi Krzysztof Zawadzki.

Na początek szkolenie z udziałem twórcy „Winoterapii” (2 marca)

Takie cykliczne szkolenia staną się faktem już od początku marca. Przeznaczone będą zarówno dla początkujących adeptów świata win, jak i profesjonalistów chcących poszerzać swoją wiedzę. Spotkania odbywać się będą w komfortowych warunkach, w nowopowstałej sali szkoleniowej mieszczącej się w zabytkowej piwnicy lokalu na Podzamczu.

– Za zamkniętymi drzwiami, w oddzielnym pomieszczeniu, będziemy mogli w komfortowych warunkach organizować szkolenia winiarskie. Prowadzone będą przez zaprzyjaźnionych sommelierów lub nas samych. Pierwsze z nich odbędzie się na inauguracje sali szkoleniowej, czyli 2 marca. Zapowiada się ciekawie, bo w luźnej, niezobowiązującej atmosferze poprowadzi je Iwo Świerblewski, znany szerszej winiarskiej społeczności ze swojego profilu na Instagramie – „Winoterapia” – wspomina Krzysztof Zawadzki.

W nowej sali będzie się działo bardzo dużo. Można ją też wynająć

Nowa część lokalu będzie przeznaczona nie tylko dla miłośników wina. Planowane są tam szkolenia baristyczne i barmańskie. Będzie również możliwość wynajęcia jej na przyjęcia firmowe, rodzinne czy inne niezobowiązujące imprezy.

– Głównym przeznaczeniem sali szkoleniowej są szkolenia, ale jeszcze przed jej otwarciem dostaliśmy kilka zapytań o możliwość wynajmu na niewielkie przyjęcia okazjonalne. Jest to oczywiście możliwe, ale uprzedzamy, że pierwszeństwo zawsze będą miały eventy związane ze szkoleniami lub degustacjami winiarskimi – informuje właściciel Może Wina.

W marcu planowane są aż 4 wydarzenia!

Szkolenie winiarskie z Iwo Świerblewskim zainaugurują szereg wydarzeń zaplanowanych w w Może Wina w marcu. Przygotowano aż 4 propozycje dla miłośników tego szlachetnego trunku.

– Marzec zapowiada się intensywnie. Iwo 2 marca zaprasza na szkolenie, a już dzień później poprowadzi degustację w ciemno. 10 marca odwiedzi nas warszawska sommelierka Ewa Relidzyńska, znana z Instagrama jako „Lady Sommelier”, i poprowadzi degustację z okazji Dnia Kobiet – tylko dla kobiet. Kolejne wydarzenie związane z próbowaniem wina szykujemy na 17 marca. Poinformujemy o nim, gdy tylko dopniemy ostatnie szczegóły – wylicza Krzysztof Zawadzki.

Więcej informacji o degustacjach i bieżących wydarzeniach facebookowym profilu Może Wina:

https://www.facebook.com/mozewina/events/?ref=page_internal