Choć bez publiczności przed sceną, zespół Tragarze w sobotni wieczór wystąpił dla setek oglądających i słuchających koncertu na żywo prosto z najstarszego kina na świecie. Specjalny występ miał na celu oddać hołd prawdziwej ikonie miasta jaką jest kino Pionier.

Tego wieczoru z Tragarzami wystąpili również pojawiający się w dedykowanych utworach Goście, m.in.: Olek Różanek, Borys Sawaszkiewicz oraz muzycy ze szczecińskiej Filharmonii.

- Jestem przeszczęśliwy, tak wiele osób poświęciło tyle czasu - mówi Przemysław Kazaniecki z zespołu Tragarze. - Bardzo długo nie graliśmy koncertów, a dziś spotkaliśmy się z muzyką w takim miejscu. Kino Pionier jest wyjątkowe nie tylko dla Szczecina, a także dla Polski. Takie obiekty mają teraz w trakcie pandemii największe problemy, a my artyści mamy swoje - widać już pewien poziom zmęczenia, chciałoby się wrócić do normalności. Dziś zrobiliśmy coś niesamowitego.

Nastrojowe światła dodające kolorów i dynamiki na scenie, instrumenty rozstawione w wyjątkowych wnętrzach "Kiniarni" sprawiły, że całość wyglądała iście filmowo.

- Sam pomysł zorganizowania koncertu w kinie Pionier ma przypomnieć o jego istnieniu - mówi Wanda Szewczyk, współwłaścicielka kina. - Magia tego miejsca ma niesamowitą siłę przekazu. Wnętrze jest mniejsze, ale mocno oddziałuje na publiczność: jest scena, sklepienie nad głową i przestrzeń podkreślająca magię świateł.

Koncert odbył się online z możliwością obejrzenia i komentowania w social mediach. Pod transmisją pojawiło się wiele głosów, pozytywnie zaskoczonych szczecinian, takich jak: "Kochane ludziska dzięki za ten live, że dla mnie Wam się chciało", "Jestem w Kinie na koncercie WOW" czy "Szczecin to jest piękne miasto z dobrymi artystami".

Stream z sobotniego koncertu dostępny jest w całości na kanale YouTube wSzczecinie.