Na przebudowywanym pl. Zwycięstwa powstanie nowy przystanek tramwajowo-autobusowy w kierunku pl. Kościuszki. Jego lokalizację świetnie widać na wizualizacji udostępnionej przez prezydenta Piotra Krzystka.

„Cały pl. Zwycięstwa przechodzi zmiany i dotyczą one wszystkich, także pieszych, a także użytkowników ścieżek rowerowych. Na zdjęciu widać powód takiego działania. Nie wszędzie i nie zawsze liczy się przepustowość dla samochodów” – napisał prezydent na Facebooku.

Nowy przystanek zaplanowano u wylotu przebudowanej al. Wojska Polskiego. Będą zatrzymywać się przy nim nie tylko tramwaje, ale też autobusy, które teraz stają przy Medicusie.

Przebudowa pl. Zwycięstwa obejmuje również jezdnie, chodniki i wykonanie nowych dróg rowerowych. Modernizowane jest oświetlanie uliczne, pojawią się elementy małej infrastruktury i nowa zieleń.

Koszt prac to 39,8 mln zł. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM S.A., która zajmuje się również przebudową śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.