koncerty

Tabea Zimmermann gra Bartóka

Photo credit: NickiMM via Foter.com / CC BY

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 17.02.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
20 - 50 zł
Opis wydarzenia
17 lutego szczecińscy melomani będą mogli usłyszeć zachwycające dzieło węgierskiego kompozytora Bartóka w wykonaniu pochodzącej z Niemiec ambasadorki światowej altowiolistyki.
Koncert altówkowy to ostanie, niedokończone dzieło w dorobku Béli Bartóka. Utwór węgierskiego kompozytora dokończył Tibor Serly, jego przyjaciel i uczeń. Kompozycja zachwyciła publiczność i jest wykonywana od lat przez najwybitniejszych altowiolistów na świecie.

Przed szczecińskimi melomanami dzieło Bartóka zabrzmi w wykonaniu pochodzącej z Niemiec ambasadorki światowej altowiolistyki. Tabea Zimmermann naukę gry na altówce rozpoczęła w już wieku trzech lat. A w piątym roku życia zaczęła pobierać lekcje gry na fortepianie. Ukończenie salzburskiego Mozarteum oraz zdobycie licznych nagród na konkursach w Genewie, Budapeszcie i Paryżu otworzyło jej drzwi do międzynarodowej kariery. Dziś to nie tylko wybitny muzyk, ale również wykładowczyni Akademii Muzycznej w Berlinie. Solistkę wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie poprowadzi młody łotewski dyrygent Ainars Rubikis.

ARTYŚCI:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Tabea Zimmermann - altówka
Ainars Rubikis - dyrygent

UTWORY:
Igor Strawiński - Symfonie instrumentów dętych (1947)
Béla Bartók - Koncert na altówkę i orkiestrę BB 128 (1945)
Rodion Szczedrin - Suita Carmen oparta na motywach kompozycji Georges’a Bizeta (1967)
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję