W stargardzkiej fabryce Bridgestone ruszył powakacyjny nabór, m.in. dla techników i inżynierów.
Stargardzka firma poszukuje pracowników na takie stanowiska, jak inżynier mechanik, technik utrzymania ruchu – elektryk/automatyk, specjalista ds. planowania produkcji, inżynier ds. zapewnienia jakości oraz młodszy inżynier. Ostatnie z nich związane jest ze stosunkowo nowym działem w firmie, czyli R&D – Research and Development. Są również wolne etaty dla operatorów w działach produkcyjnych, jednak w tym przypadku zapotrzebowanie zmienia się dynamicznie, w zależności od aktualnej skali produkcji.
Praca z nowoczesnymi technologiami
– Wszystkie najważniejsze informacje można znaleźć w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Przykładowo, na stanowisku specjalisty ds. planowania produkcji wymagane są: wykształcenie wyższe techniczne, min. 2-letnie doświadczenie zawodowe, a także dobra znajomość języka angielskiego. Ta umiejętność przydaje się również na pozostałych stanowiskach technicznych i inżynieryjnych – zaznacza Katarzyna Kucharska, specjalista ds. personalnych Bridgestone Stargard. – Wielu kandydatów, którzy z powodzeniem przeszli rekrutację i dołączyli do zespołu Bridgestone Stargard podkreślało, że niezwykle istotna była dla nich możliwość pracy z nowoczesnymi technologiami i różnorodnym oprogramowaniem, jakie są wykorzystywane w fabryce – dodaje.
Powakacyjny nabór to nie jedyny projekt kadrowy Bridgestone Stargard. W wakacje dziesięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie Szczecińskim odbyło staż w dziale utrzymania ruchu. Kolejnym elementem współpracy ze szkołą będzie realizacja patronatu, która docelowo obejmie 400 uczniów. Zakłada ona organizację staży, praktyk, a także specjalistycznych kursów i szkoleń dla uczniów oraz kadry pedagogicznej ZS nr 1. Dla najzdolniejszego ucznia przewidziane zostało stypendium, a najlepsi absolwenci będą mogli ubiegać się o pracę w BSST.
To jedna z najnowocześniejszych fabryk opon w Europie
Bridgestone to światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 000 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Stargardzie Szczecińskim i Poznaniu, są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Fabryka w Stargardzie Szczecińskim zatrudnia ponad 800 osób.
Komentarze
0