Kobieca załoga Yacht Klub Polski Szczecin zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Żeglarskiej Ligii Mistrzów! „Jesteśmy bardzo zadowolone z całych zawodów. Mamy apetyt na więcej” – nie kryje swojej radości Agnieszka Skrzypulec-Szota.

Załoga w składzie Agnieszka Skrzypulec-Szota, Magda Kwaśna, Jola Ogar i Anna Brzozowska wykazała się doskonałymi umiejętnościami i determinacją podczas finału Sailing Champions League w Kopenhadze. 

W ubiegły weekend polska ekipa zmierzyła się z czołowymi drużynami żeglarskimi z całego globu. Rywalizacja była na wysokim poziomie, a emocje sięgały zenitu.

„Jesteśmy bardzo zadowolone. To był nasz drugi start na klasie J70. Przez całe regaty prezentowałyśmy równą formę, a na podium rozdzieliłyśmy niemieckie załogi, które są zdecydowanie bardziej opływane na tego typu łódkach. Mamy apetyt na więcej” – mówi Agnieszka Skrzypulec-Szota.

Ostatecznie szczecińska załoga zajęła drugie miejsce w końcowej kwalifikacji Sailing Champions League 2023.

„Tak ważne osiągnięcie nie tylko inspiruje młodych żeglarzy, ale także kształtuje obraz Polski jako poważnego gracza w światowym żeglarstwie” – zaznaczają przedstawiciele YKP Szczecin. „Gratulujemy naszej załodze wspaniałego sukcesu i życzymy im dalszych osiągnięć na międzynarodowej scenie żeglarskiej”.