Będzie o tym, skąd się wzięła nazwa Szczecin i kto założył nasze miasto, nie zabraknie syren ani elfów. Wraz z bohaterami będzie można zajrzeć do szczecińskiego zamku i ratusza staromiejskiego, a także sprawdzić, kto żyje w jeziorze Dąbie i Puszczy Bukowej. „A teraz będzie... legenda” to zbiór opowieści, które pomogą poznać nasze miasto z innej strony.

Małgorzata Duda, która z pasją oprowadza po Szczecinie i województwie, przygotowała nie lada gratkę dla czytelników. Opowieści znane z prowadzonej przez nią audycji „Odkryj Szczecin na nowo” na antenie radia SuperFM właśnie ukazały się w formie książki.

– Zarówno w radiu, jak i na wycieczkach w swoje opowieści chętnie wplatam legendy, nawiązujące do najdawniejszych czasów w historii regionu. I wiem, że legendy kochają nie tylko dzieci, ale też dorośli – mówi Duda.

Książka „A teraz będzie… legenda” to zbiór 40 opowieści, które pomogą odpowiedzieć m.in. na pytania, skąd wzięła się nazwa Szczecin i kto założył nasze miasto. Bohaterami są nie tylko książęta, ale i zwykli ludzie. W książce nie brakuje też wątków z olbrzymami, elfami czy syrenami w rolach głównych.

– Wraz z bohaterami odwiedzamy Zamek Książąt Pomorskich, zaglądamy do ratusza staromiejskiego i szczecińskich kościołów – zdradza Duda. – Sprawdzamy, kto żyje w jeziorze Dąbie i Puszczy Bukowej. A może po lekturze zechcecie po prostu odkryć szczecin na nowo!

„A teraz będzie… legenda” kierowana jest głównie do dorosłych, choć może po nią sięgnąć również młodzież.

Premiera książki 14 lutego.