To już ostatni dzwonek, by znaleźć upominki na zakończenie roku. W najbliższy piątek nauczyciele i uczniowie powiedzą sobie „do zobaczenia” na dwa miesiące. Z ciekawymi propozycjami na prezenty przychodzi Monika Szymanik z kameralnej księgarni Pocztowa 19.

Księgarka szczególnie poleca książki szczecińskich autorów. Co ważne, w jej księgarni można je nabyć z autografami. Monika Szymanik przygotowała nawet specjalną listę z propozycjami dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. 

„Szóstkę” Przemysława Kowalewskiego księgarka poleca nauczycielom matematyki, „Późne życie” Ingi Iwasiów – nauczycielom języka polskiego, a „Znak Gryfa” Agnieszki Gładzik – historykom. Jak przekonuje, nauczycielom biologii może spodobać się „Ptasznik” Marka Stelara. Monika Szymanik ma też lokalne propozycje dla nauczycieli języków obcych. To m.in. kamieniczny album jej autorstwa w wersji niemieckiej „Altbauliebe einer Stettinerin” oraz „Polish your kitchen” Ani Hurning.

W księgarni Pocztowa 19 nie brakuje również propozycji dla dzieci w różnym wieku, począwszy od pierwszaków, którym mogą spodobać się „Kołysanki” Eweliny Kowalczyk-Kurzaj. Z kolei czwarto- i piątoklasistom Monika Szymanik proponuje „Chaos i spółkę na tropie” Marka Stelara czy „Horroperę” Konrada Pawickiego i Ireny Naumowicz.

„Z całego serca zapraszam na Pocztową 19 w tym tygodniu codziennie w wydłużonych godzinach od 9.00 do 21.00. Szczecińskie książki z autografem uśmiechają się z okazji zakończenia roku szkolnego jako wspaniały pomysł na prezent dla uczniów i nauczycieli, na Dzień Taty i wakacje! Książka z autografem ulubionego autora cieszy co najmniej podwójnie, a kupiona w lokalnej księgarni ma dodatkową supermoc!”, mówi Monika Szymanik.