W tym roku szczecińscy artyści zostali nominowani w dwóch odsłonach Fryderyków: muzyce poważnej oraz rozrywkowej i jazzie. Poza Chórem Politechniki Morskiej o statuetkę najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce powalczy również duet Catz 'n Dogz, który został nominowany w kategorii Album Roku Elektronika.

Catz 'n Dogz nominację w kategorii „Album Roku Elektronika” otrzymał za krążek „Punkt”. Do pracy nad nim artyści zaprosili wokalistów, których słuchają na co dzień. I tak na płycie znalazły utwory stworzone razem z Krzysztofem Zalewskim, Kayah, Szczylem, Baaschem, Pauliną Przybysz, Rosalie, Łoną, Rebeką, Schafterem i Kubą Karasiem.

Catz 'n Dogz tworzy dwójka didżejów i producentów muzyki elektronicznej: Grzegorz Demiańczuk oraz Wojciech Tarańczuk. Swoją muzyczną karierę rozpoczęli w 2003 roku, a przez 20 lat działalności współpracowali m.in. z takimi gwiazdami muzyki house jak Green Velvet, Jamie Jones, Maurice Fulton, Anja Schneider, DJ Haus i Claptone. 

Przełom w karierze przyniósł im remix utworu „Who’s afraid of Detroit”, po którym zostali zauważeni przez samego Claude’a VonStroke’a – amerykańskiego producenta z Los Angeles – który zaproponował im miejsce wśród artystów swojej wytwórni Dirtybird.

O nagrodę w kategorii „Album Roku Elektronika” Catz 'n Dogz powalczy z takimi artystami jak Ania Leon, Bass Astral, Mariusz Duda, Skalpel.

Zwycięzcę poznamy 22 kwietnia podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Gliwicach.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Chór Politechniki Morskiej został nominowany do nagrody Fryderyk 2023 za album „The Sound of the Sea”.