Prawie 10 tys. pasażerów skorzystało z uruchomionego w kwietniu „transportu na żądanie”. Na jego trasie właśnie pojawiły się nowe lokalizacje przystanków.
Z autobusu na żądanie korzystają mieszkańcy peryferyjnych i górzystych terenów Podjuch. Do tej pory zamawiany przez nich autobus zatrzymywał się w 11 miejscach. Poza pętlą w Podjuchach, na przystankach: Chojnicka, Mielecka, Sąsiedzka, Chromowa, Ruda, Grzegorzewskiej, Wschodnia, Chełmińska oraz tylko dla wysiadających - Granitowa i Miechowska. Teraz dołączyły kolejne dwie lokalizacje – Ostowa i Lechicka. W sumie do dyspozycji mieszkańców Podjuch jest 13 przystanków.

„Transport na żądanie” to forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, której celem jest dowiezienie mieszkańców górzystych partii Podjuch w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej lub z pętli do domów. - Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętlę Podjuchy lub wybrany przystanek – przypomina Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM. - Pojazd zabiera jednorazowo 20 osób, a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu są różne, ponieważ godzina i start pierwszego kursu mogą być każdego dnia inne.

Linię obsługują trzy autobusy PKS Szczecin. Jednocześnie jeżdżą dwa. Umowa z przewoźnikiem została podpisana do końca tego roku.