Od dziś w internecie dostępny jest najnowszy wideoklip zrealizowany z okazji 15-lecia Baltic Neopolis Orchestra. „To bardzo piękny prezent”, przyznaje Emilia Goch Salvador, dyrektor orkiestry.

– Nieprawdopodobne, ile się zmieniło przez te 15 lat – przyznaje Emilia Goch Salvador, dyrektor orkiestry. – Jesteśmy dumni z tego, co udało się nam osiągnąć. Zaczynaliśmy lokalnie, dziś jesteśmy zespołem ogólnopolskim. Wiemy, że jeszcze wiele przed nami, ale skupiamy się na teraźniejszości.

Z okazji 15-lecia BNO w poniedziałek (20 listopada) w samo południe w sieci premierowo został zaprezentowany utwór wraz z wideoklipem „Prawdy jak z nut – Ballada na smyczki”. Teledysk został przygotowany przez kolektyw Kinomotiv, słowa i muzykę napisał Olek Różanek, za orkiestrację i produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Borys Sawaszkiewicz.

– Mieliśmy kluczowe słowa, które chcieliśmy wyeksponować i Olek Różanek wziął je sobie do serca. W obrazie chcieliśmy wyeksponować orkiestrę, bo rzadko kiedy się zdarza, by ona grała główną rolę w teledyskach – przyznaje Goch Salvador. Muzyków można zobaczyć m.in. we wnętrzach hotelu Dana. – To bardzo piękny prezent, dla mnie to też podróż sentymentalna, bo z Olkiem pracujemy w sumie od zarania dziejów.

Piosenka z jednej strony jest poetyckim komentarzem dotyczącym orkiestry, jej historii i przeżyć z nią związanych, z drugiej – nienachalną refleksją nad kondycją świata, który wpływa na jej działalność.

Teledysk „Prawdy jak z nut – Ballada na smyczki” Baltic Neopolis Orchestra & Różanek (prod. Sawaszkiewicz) można oglądać w serwisie YouTube.

„Prawdy jak z nut – Ballada na smyczki” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Szczecin oraz ze środków Pomorza Zachodniego.

Mecenasami projektu są Sanprobi, Land Rover Bońkowscy British Auto, Hotel Dana.