Grupa inwestorów Szczecińskiej Fabryki Wódek Starka poszukuje nowego właściciela dla fabryki przy ul. Jagiellońskiej. Taką informację podał branżowy portal just-drinks.com.

Sprzedaż dotyczyć ma całego zakładu, marki i zapasów alkoholu. Sam bursztynowy trunek magazynowany w piwnicach wyceniany jest na 309 mln zł. Wartością dodaną ma być pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych w obrębie terenu firmy.

Według informacji portalu just-drinks.com kupca poszukiwać ma cypryjska spółka Yasmia, przedstawiana w artykule jako właściciel SFW Starka. Odzyskać kontrolę nad sprzedaną w 2016 r. firmą miała dlatego, że nabywca – spółka Polmosy (wcześniej Impression Invest) – nie mógł spełnić swoich zobowiązań zakupowych. W dostępnym w internecie KRS na razie jednak nie odnotowano takich zmian.

Informację o planowanej sprzedaży próbowaliśmy potwierdzić u źródła. W SFW Starka dowiedzieliśmy się, że komentarz osoby uprawnionej do przekazywania informacji na temat przyszłości firmy będziemy mogli uzyskać dopiero w przyszłym tygodniu.

Starka to wódka żytnia, która nabiera szlachetnego smaku poprzez długoletnie leżakowanie w dębowych beczkach. Jej produkcja ma w Polsce ponad 500-letnią tradycję. Na dworach szlacheckich beczki z tym alkoholem zakopywano w dniu narodzin syna, by po latach odkopać je na wesele młodego szlachcica. Najstarsza beczka w piwnicach Starki pochodzi z 1947 r.