Załoga Yacht Klub Polski Szczecin jest na razie jedyną polską drużyną, która wywalczyła kwalifikację do finału żeglarskiej Ligi Mistrzów. „Niewiele zabrakło do pierwszej czwórki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu. Skład, mimo wszystko, był dość eksperymentalny, a konkurencja bardzo silna i wyrównana” – komentuje sternik Patryk Zbroja.

Kwalifikacja do finału Sailing Champions League to bez wątpienia historyczny sukces szczecińskiego zespołu. Żeglarze wygrali dziewięć z osiemnastu kwalifikacyjnych wyścigów i zakończyli rywalizację na 5 miejscu. Tym samym YKP Szczecin zdobył kwalifikację do lipcowych finałów, które odbędą się w niemieckim Travemunde.

Lepsze od szczecinian okazały się tylko fińska załoga Åländska Segelsällskapet, szwajcarskie Regattaclub Oberhofen i Seglervereinigung Kreuzlingen oraz szwedzka ekipa Royal Swedish Yacht Club.

– Niewiele zabrakło do pierwszej czwórki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu. Skład, mimo wszystko, był dość eksperymentalny, a konkurencja bardzo silna i wyrównana. Udało nam się jednak zgrać i wypracować dobrą komunikację, jednocześnie ucząc się sporo od siebie nawzajem – podkreśla Patryk Zbroja.

Yacht Klub Polski Szczecin wystartował w składzie – Hania Dzik (trymer żagli przednich), Agnieszka Skrzypulec (taktyk), Marcin Zubrzycki (dziobowy), Patryk Zbroja (sternik).