To nie pierwszy raz, gdy artyści ze Szczecina próbują podbić eurowizyjne sceny. Dzisiaj o 21:00 w Liverpoolu zaprezentuje się Blanka z przebojem „Solo”. Wybór komisji konkursowej oraz widzów spotkał się z dużą krytyką opinii publicznej. Młoda artystka ostatnie miesiące poświęciła na szlifowanie prezentacji artystycznej oraz naukę śpiewu. Bukmacherzy dają jej szansę na zajęcie 9. lokaty, co pozwoliłoby wokalistce na przejście do finału i występ w sobotę.

Dziennikarz SuperFM: „Daję 70 do 30, że będziemy w finale”

„Solo” to jeden z najczęściej odtwarzanych utworów w Spotify w Polsce. Teledysk w serwisie YouTube wyświetlono już ponad 23 miliony razy. 

Czy urodzona w Szczecinie artystka ma szansę odnieść sukces w konkursie Eurowizji? Początkowo bukmacherzy nie dawali Blance na to większych szans, ale wszystko może się zdarzyć.

–  Pod kątem muzycznym, na preselekcjach nie zaprezentowała się dobrze – mówi Julia Nogalska, szczecińska dziennikarka Radia Eska. – Widać jednak duży postęp i po próbach w Liverpoolu można mieć nadzieję, że będzie lepiej. Nawet jeżeli nie jest to typowa piosenka eurowizyjna, z szansą na międzynarodowy sukces, to na pewno awans do finału będzie odebrany pozytywnie.

– Daję 70 do 30, że będziemy w finale – mówi Sebastian Roszkowski z Radia SuperFM. – Ten półfinał jest słabszy niż wtorkowy, a na dodatek na moje ucho poprawiła się wokalnie i bardzo atrakcyjnie wygląda. Blanka aka Bejba wbija się w ucho i w świadomość słuchaczy, i to znowu może być hit lata, choć utwór liczy sobie kilka miesięcy.

Były Cleo i Tulia. Czy Blanka ma szansę na większy sukces?

Można powiedzieć, że Szczecin jest eurowizyjną potęgą. To już trzeci razy, gdy artyści urodzeni w naszym mieście jadą reprezentować Polsę na największym muzycznym konkursie na świecie. W 2014 roku reprezentantką naszego kraju była Cleo, która w duecie z Donatanem wykonała utwór „My Słowianie”. Piosenka zajęła ostatecznie 14. miejsce, ale w głosowaniu widzów utwór zajął wysokie, piąte miejsce. Mniej szczęścia miała folkowa Tulia, która w 2019 roku pojechała do Tel Awiwu z utworem „Pali się (Fire of love)”, który zajął jedenaste miejsce w półfinale. Do awansu zabrakło zaledwie kilkunastu punktów. 

Blanka to artystka urodzona w Szczecinie w 1999 roku. Jak podaje Wikipedia, młoda wokalistka wychowała się na Mierzynie. W dotychczasowych wywiadach prasowych Blanka nie mówiła zbyt wiele o swoich związkach z naszym miastem.