Paweł Krężelok został Wicemistrzem Świata w kartingu w kategorii juniorskiej. Tegoroczne mistrzostwa odbywały się w Danii.

W piątek, 26 lipca zakończyły się kartingowe zmagania w Danii. Miłą niespodziankę sprawił nam 16-letni szczecinianin, Paweł Krężelok, który wywalczył tytuł wicemistrza świata w kategorii juniorów.

Drugie miejsce w zawodach to nieco więcej niż spodziewał się szczeciński kierowca. W rozmowie z nami, którą odbyliśmy w trakcie zawodów przyznał, że poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany i satysfakcjonujące byłoby dla niego miejsce w pierwszej piątce.

Przyjechali tutaj najlepsi z całego świata i poziom jest naprawdę wysoki. Bardzo chciałbym być w pierwszej piątce, myślę, że to byłby dobry wynik na tego typu zawodach. - mówił Paweł Krężelok.

Pierwszy wyścig Pawła na tegorocznych zawodach nie zapowiadał tak wysokiej pozycji – na początek zajął zaledwie 9 miejsce. Ale kolejne starty przyniosły mu wyższe lokaty. Ostatecznie Polak zawody zakończył na drugim miejscu.

Jestem wicemistrzem świata w kartingu halowym - Kart World Championship 2013! Tor na Racehall A/S bardzo polubiłem! Szkoda, że wózek, który wylosowałem nie chciał jechać szybciej... Jednak nie ma co narzekać. Jest pięknie! Nie wierzę w to! Już sobie wyobrażam moich rodziców, uwielbiam dawać im to szczęście – pisał tuż po zawodach na swoim profilu w serwisie Facebook, szesnastoletni kierowca.