Szczecin obecny jest nie tylko w tekstach utworów artystów wywodzących się z naszego miasta, ale także w kręconych na jego terenie teledyskach. W cyklu ”Szczecin w teledyskach” przedstawionych zostanie kilkadziesiąt wideoklipów zrealizowanych w Szczecinie, głównie hip-hopowych. Niektóre z nich pojawiły się już w cyklu ”Szczecin w twórczości raperów”, jednak jest ich zdecydowanie więcej. W siódmej części znalazły się klipy Reny, Tony’ego Jazzu, ekipy Stoprocent oraz grup Specnaz i Projekt Nasłuch – prezentujące różne oblicza szczecińskich ulic.

Specnaz/ Major & Miqs ”Ul. Królowej”

Na pierwszy ogień idzie ulica Królowej Jadwigi, której swój utwór poświęcili Major & Miqs ze szczecińskiego składu Specnaz. Poza nią w teledysku zwracają uwagę ujęcia terenu budowy nowej Kaskady, stanowiące cenny materiał archiwalny dla szczecinian chcących porównać przeszłość z teraźniejszością.

Wini, Sobota, Rena, Sage, Tony Jazzu ” Hard Core Blues”

Kolejna pozycja w dzisiejszym zestawieniu należy do ekipy Stoprocent. Wideoklip do numeru zatytułowanego ”Hard Core Blues” nakręcony został w 2009 roku podczas parady z okazji Światowego Dnia Deskorolki w Szczecinie. Zobaczcie, jak wyglądał przejazd Winiego, Soboty, Reny, Sage’a i Tony’ego Jazzu (w 2009 roku należał jeszcze do tej ekipy) wraz z tłumem szczecinian przez centrum i inne ważne punkty naszego miasta.

Tony Jazzu ”Robimy Dym”

W siódmym odcinku cyklu ”Szczecin w teledyskach” znalazło się jeszcze jedno miejsce dla ostatniego z wymienionych przy poprzedniej pozycji raperów. Zajmuje je wideo zrealizowane do kawałka ”Robimy Dym” z solowego albumu Tony’ego Jazzu pt. ”Dla Każdego”, w którym fani mają okazję zobaczyć, jak wyglądało palenie gumy i drift na dawnym „szczecińskim krematorium” oraz innych ulicach Szczecina.

Rena gośc. Sobota, Verte ”Ulice” (prod. Matheo)

Z kolei Cmentarz Centralny, Pomnik Marynarza i Stocznia Szczecińska to niektóre z miejsc, obok ulicy Piłsudskiego, przedstawionych w wideoklipie Reny przygotowanym do numeru ”Ulice” – promującego krążek pt. ”Uliczna Psychologia”. Obok gospodyni w teledysku pojawia się inny reprezentant ekipy Stoprocent – Sobota, oraz członek wrocławskiej formacji Wice Wersa – Verte.

Projekt Nasłuch ”Dusza” (prod. Bob Air)

Dzisiejszą listę zamyka patriotyczny utwór ”Dusza” z płyty ”Nieznani Sprawcy LP” grupy Projekt Nasłuch. Kawałek, w którym szczecińscy raperzy rzucają wiele ostrych wersów pod adresem polityków, zobrazowany został świetnym klipem przedstawiającym podróż przez centrum i zapomniane, północne dzielnice naszego miasta: Gocław, Stołczyn i Skolwin. W wideo ciekawie ukazany został także kontrast pomiędzy reprezentacyjnymi punktami Szczecina: Trasą Zamkową i nabrzeżem Odry, a budynkami utrzymanymi w złym stanie technicznym, znajdującymi się w większości w północnej części Szczecina.

 

Zobacz także:

Szczecin w teledyskach [cz.6]

Szczecin w teledyskach [cz.5]

Szczecin w teledyskach [cz. 4]

Szczecin w teledyskach [cz. 3]

Szczecin w teledyskach [cz. 2]

Szczecin w teledyskach [cz. 1]

Kolejna odsłona cyklu "Szczecin w teledyskach" za 2 tygodnie.