Szczecin obecny jest nie tylko w tekstach utworów artystów wywodzących się z naszego miasta, ale także w kręconych na jego terenie teledyskach. W cyklu ”Szczecin w teledyskach” przedstawionych zostanie kilkadziesiąt wideoklipów zrealizowanych w Szczecinie, głównie hip-hopowych. Niektóre z nich pojawiły się już w cyklu ”Szczecin w twórczości raperów”, jednak jest ich zdecydowanie więcej. W szóstej części znalazły się klipy Soboty, Bartasa, Fenixa oraz KrzyHa.

Sobota "Szczecin dawaj na majka cz. 2"

Dzisiejsze zestawienie otwiera teledysk nakręcony do utworu ”Szczecin dawaj na majka”, promującego solowy mixtape Soboty zatytułowany ”Urodzony by przegrać, żyję by wygrać”, w którym wystąpiły czołowe postacie szczecińskiej sceny hip-hopowej (m.in. Łona, Rymek, Tony Jazzu i Oreu). W wideo nie mogło zabraknąć ważnych miejscówek naszego miasta, takich jak nabrzeże Odry czy Pomnik Czynu Polaków.

 

Bartas ”Szczecin żyje” ft. Pirat, Sochan (Sprzymierzeni), Kari, Truskav

Kolejna pozycja w tej części cyklu należy do reprezentantów szczecińskiego podziemia. Klip nakręcony do utworu ”Szczecin Żyje” promuje solowy album Bartasa pt. ”Rap rodzina”. W otoczeniu m.in. Wałów Chrobrego, Trasy Zamkowej oraz nieistniejącego już kina Colosseum obok gospodarza pojawiają się Pirat, Kari, Sochan i Truskav.   

 

Fenix “Piąty Bieg” ft. Olivia

Po przedstawicielach szczecińskiej sceny czas na reprezentanta Stargardu Szczecińskiego – Fenixa. Obraz do utworu ”Piąty Bieg” z gościnnym udziałem Olivii został zrealizowany dzięki zwycięstwu rapera w II etapie konkursu Pompuj Rap 3, zorganizowanego przez Stoprocent. Fenix to kolejny przykład artysty spoza naszego miasta, który zdecydował się na nakręcenie w nim teledysku – do którego zdjęcia wykonano m.in. przy Bramie Portowej oraz w pobliżu budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Pazimu.

 

KrzyHu “Dlaczego o tym mówię”

Kolejny wideoklip, w którym ujęte zostały Wały Chrobrego, nakręcono do tytułowego kawałka z debiutanckiej płyty KrzyHa zatytułowanej ”Dlaczego o tym mówię”. Oprócz nich w teledysku, zrealizowanym w interesujący sposób, widoczne są również obiekty infrastruktury kolejowej, nabrzeże Odry oraz Most Długi.   

 

Sobota ”Jesteś już mój, jesteś już moja” (prod. Matheo)

Jeden klip Soboty otworzył szóstą część cyklu, drugi – ją zamyka. Tym razem będzie to wideo zrealizowane do numeru ”Jesteś już mój, jesteś już moja”, pochodzącego z drugiego krążka szczecinianina zatytułowanego ”Gorączka Sobotniej Nocy”. A wśród wielu ujęć uwagę zwracają te obejmujące teren dawnej Stoczni Szczecińskiej.  

 

Kolejna odsłona cyklu ”Szczecin w teledyskach” za 2 tygodnie.

 

Zobacz także: 

Szczecin w teledyskach [cz.5]

Szczecin w teledyskach [cz. 4]

Szczecin w teledyskach [cz. 3]

Szczecin w teledyskach [cz. 2]

Szczecin w teledyskach [cz. 1]