Szczecin obecny jest nie tylko w tekstach utworów artystów wywodzących się z naszego miasta, ale także w kręconych na jego terenie teledyskach. W cyklu ”Szczecin w teledyskach” przedstawionych zostanie kilkadziesiąt wideoklipów zrealizowanych w Szczecinie, głównie hip-hopowych. Niektóre z nich pojawiły się już w cyklu ”Szczecin w twórczości raperów”, jednak jest ich zdecydowanie więcej. Trzecią część wypełniły klipy reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne: od punk-rocka, przez rap i ska, aż do funku.

[ Pierwsza część cyklu tutaj ]

[ Druga część cyklu tutaj ]

ODC ”Lato”

Dzisiejszą odsłonę cyklu otwiera teledysk idealny na zakończenie tegorocznego lata. Mowa o wideoklipie nakręconym na Plaży przy Moście do piosenki ”Lato” nagranej przez szczecińską grupę punk-rockową ODC.

Łona i Webber "Nie pytaj nas"

W prezentowanej dzisiaj piątce teledysków znalazło się również wideo zrealizowane przez Black Solid Pictures do numeru ”Nie pytaj nas” z płyty ”Cztery i pół” najbardziej rozpoznawalnego szczecińskiego duetu – Łony i Webbera. W teledysku przedstawiającym podróż ulicami naszego miasta mieszkańcy rozpoznają m.in. Dworzec Główny, Plac Grunwaldzki, Urząd Miasta, Plac Lotników, Deptak Bogusława czy jeden z nowopowstałych biurowców – Oxygen. Ponadto niezaprzeczalnym atutem tego klipu jest ukazanie Szczecina za dnia i w nocy.

Vespa ”I was a teenage werewolf”

Jeśli szukacie szczecińskiego wilkołaka, z pewnością zainteresuje Was historia przedstawiona w wideo zrealizowanym przez szczecińską grupę grającą ska – Vespę – do piosenki pod wymownym tytułem ”I was a teenage werewolf”, która znalazła się na krążku ”Potwór”. Należy pochwalić twórców za wyjście poza standardowe przedstawienie naszego miasta i prezentację miejsc bardziej zapomnianych, takich jak poniemiecki cmentarz zlokalizowany na Skolwinie czy Domek Grabarza.

Projektanci ”To słychać” feat. O.S.T.R

Po „potwornym” klipie czas na obraz dokumentujący szczecińsko-łódzką współpracę artystyczną. ”To słychać” to jeden z kawałków z debiutanckiej płyty nieistniejącego już składu Projektanci zatytułowanej ”Mamy to we krwi”, w którym gościnnie pojawia się jeden z najlepszych polskich raperów – O.S.T.R. Podobnie jak w przypadku innych szczecińskich teledysków, także i w tym pojawiają się ujęcia Wałów Chrobrego, nabrzeża Odry i Stoczni Szczecińskiej.

Big Fat Mama "Krem Do Paznokci"

Trzeci odcinek cyklu zamyka wideo nakręcone do piosenki funkowej grupy Big Fat Mama zatytułowanej ”Krem Do Paznokci” z krążka pt. ”Music For Your GrandMa”. W klipie podziwiać można m.in. okolice Trasy Zamkowej – prawdopodobnie najczęściej pojawiającą się lokalizację w teledyskach kręconych w Szczecinie – oraz Pazimu z przepiękną panoramą naszego miasta.

Kolejna odsłona cyklu ”Szczecin w teledyskach” już za 2 tygodnie.