W 2019 roku w Tel Awiwie nasz kraj reprezentował szczeciński zespół Tulia, a w 2023 roku Liverpool będzie próbowała podbić Blanka. Urodzona w Szczecinie wokalistka od kilku miesięcy nie schodzi z radiowych szczytów list przebojów ze swoim skocznym kawałkiem „Solo”.

Podczas niedzielnych preselekcji Blanka uzyskała największe poparcie jury i zajęła drugie miejsce w głosowaniu, co ostatecznie dało jej możliwość reprezentowania Polski w najsłynniejszym konkursie muzycznym na świecie.

Blanka urodziła się w Szczecinie w 1999 roku. Od kilku lat rozwija karierę wokalną, jest znana także jako modelka. Jej eurowizyjny przebój „Solo” w serwisie YouTube obejrzało już 11 milionów widzów.

Wybór Blanki może być zaskoczeniem, ponieważ faworytem u bukmacherów był wokalista Jann.

„Jestem kompletnie w szoku i w to nie wierzę. We mnie też wyniki wzbudziły wielkie emocje, szczególnie gdy zobaczyłam oceny jury. Dam z siebie wszystko. Chcę pokazać Polakom, że jednak dobrze wybrali” – mówiła piosenkarka po zwycięstwie w preselekcjach.

W 2019 roku zespół Tulia nie podbił konkursu i nie dostał się do finału Eurowizji. Blanka swoją szansę będzie mieć 11 maja 2023.