- IT to branża bardzo dynamicznie rozwijająca się w Szczecinie. Jest u nas wiele firm, które są znane nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Musimy dalej podążać w kierunku rozwoju tego sektora– podkreślał prezydent Piotr Krzystek podczas konferencji Which Way With IT, która w czwartek odbyła się w Technoparku Pomerania.

Czwartkowe wydarzenie to nowa inicjatywa, która ma wspierać i promować sektor IT w Szczecinie. W Technoparku spotkali się eksperci, przedstawiciele świata akademickiego i przedsiębiorcy. Zwłaszcza dla tych ostatnich była to doskonała szansa, by posłuchać o nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, które mogą przyczynić się do rozwoju ich biznesu.

- To okazja, by lepiej się poznać, wymienić kontaktami i doświadczeniami. Jako miasto staramy się pomagać w kojarzeniu biznesu z nowoczesnymi technologiami, tworzeniu nowych miejsc pracy i pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry. Temu służą m.in. Technopark Pomerania i Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej – mówił prezydent Piotr Krzystek do uczestników konferencji. – Trzeba wykorzystać istniejący w Szczecinie kapitał ludzki. Pewnie nawet sobie nie wyobrażamy, co jeszcze zostanie przez was wymyślone.

W programie konferencji znalazły się targi, panele dyskusyjne, case study, prelekcje ekspertów związanych z branżą IT, networking i impreza integracyjna. Swoimi doświadczeniami ze słuchaczami dzielili się prelegenci, którzy już osiągnęli sukces w branży nowoczesnych technologii. O tym jak istotne w dzisiejszym świecie są innowacje w sektorze IT opowiadał Daniel Czapiewski, z agencji kreatywnej Stettiner. Z prezentacjami wystąpili również m.in. Jan Filipowiak z Pixel Legend i Marcin Puś z Softline Polska.

Dyskutowano o marketingu internetowym i wykorzystywaniu w tym celu mediów społecznościowych. O trendach w rozwoju e-commerce oraz wspierających sprzedaż aplikacjach mobilnych w chmurze. Ważnym tematem było cyberbezpieczeństwo. Można też było posłuchać o tym, jak na biznes może wpłynąć wirtualna rzeczywistość i pojazdy autonomiczne.

- Branża IT zmienia współczesny świat. To potencjał, który trzeba wykorzystać. Pokazać firmom z innych sektorów jak za pomocą innowacyjnych rozwiązań można przyspieszyć rozwój i usprawnić działalność– mówiła Katarzyna Witkowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Klaster ICT Pomorze Zachodnie.

Organizatorem konferencji była Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.