46 zawodników, 161 meczów i w końcu podium – znamy zwycięzców drugiej edycji Mistrzostw Szczecina w badmintonie.

Od wczesnych godzin porannych, w sobotę (16.05.2015) rywalizowali najmłodsi, szczecińscy adepci badmintona, a po nich swoimi umiejętnościami mogli wykazać się już dorośli, dla których organizator przygotował aż pięć kategorii rozgrywek.

Poniżej rozstrzygnięcia, które zapadły na trzech badmintonowych kortach Bene Sport Centrum. Podium poszczególnych kategorii dziecięcych wyglądało następująco:

2. Antek Łach

Większość zawodników uczęszcza do Akademii Badmintona w Bene Sport Centrum, gdzie trenują pod okiem dwóch wykwalifikowanych trenerów – Marka Pniewskiego oraz Piotra Żuromskiego.

W najbardziej prestiżowych kategoriach dla dorosłych nie obyło się bez niespodzianek. A za największą z nich można uznać wyniki dwójki zawodników Krzysztofa Rękawka oraz Jacka Niegrebeckiego, którzy zdominowali kategorie A i walczyli między sobą o najwyższe miejsce na podium.

Na uznanie zasłużył także młody 16-letni adept Stanisław Pokorski, który od niespełna roku trenuje w BSC pod okiem Piotra Żuromskiego. Pokorski zajął drugą lokatę w kategorii B, ulegając znanemu w Szczecinie z gry w Pogoni Szczecin - Olgierdowi Moskalewiczowi.

Najlepszą badmintonistką w Szczecinie została Malwina Łazowska, która w najważniejszym pojedynku pokonała zeszłoroczną Mistrzynię, Martę Urbanik.