W Szczecinie działa już najnowocześniejsza fabryka w Polsce. Mowa o zakładzie francuskiej firmy Nemera, która specjalizuje się w branży medycznej. „Nowa fabryka to nowe wyzwania, ale też ogromny potencjał. Z wytwarzania kilkuset tysięcy urządzeń rocznie wchodzimy na poziom produkcji wielomilionowej” – podkreśla profesor Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin.

Francuska Nemera jest światowym liderem w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń do podawania leków dla przemysłu farmaceutycznego, ale nie tylko. We wtorek firma oficjalnie otworzyła nowy zakład w szczecińskiej strefie ekonomicznej. W uroczystości udział wzięli właściciele firmy, władze samorządowe, przedstawiciele projektanta i wykonawcy oraz szczecińskich uczelni wyższych.

„Fabryka w Szczecinie daje nowe możliwości”

– Otwarcie nowej fabryki w Szczecinie to bardzo ważny moment w rozwoju naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu jaki tu osiągnęliśmy – mówił dyrektor generalny grupy Nemera Marc Haemel.

Przypomnijmy, że budowa nowego zakładu produkcyjnego była możliwa dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską Nemerą. – To był bardzo ważny moment dla obu firm. Współpraca szybko przyniosła efekty. Ulokowanie fabryki w Szczecinie daje nam nowe możliwości i pozwala na większą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreślił dyrektor operacyjny grupy Nemera Sebastian Perrier.

„Dobry zastrzyk energii”

Nowy zakład firmy Nemera powstał przy ulicy Tytanowej 3, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz. Fabryka zajmuje powierzchnię 10 tys. m kw., a jej sercem jest tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. To największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.

– Bardzo się cieszę z otwarcia nowej fabryki. I to właśnie w tym miejscu, czyli szczecińskiej strefie ekonomicznej – dodał prezydent Szczecina Piotr Krzystek. – Jeszcze rok temu, kiedy rozpoczynała się ta inwestycja, wokół było dużo wolnej przestrzeni. Dzisiaj powstają tu kolejne nowe zakłady. Kiedy uzbrajaliśmy te tereny pod inwestycję, wiele osób pytało czy warto. Dzisiaj wystarczy spojrzeć. Gratuluję właścicielom i pracownikom firmy Nemera nowego zakładu produkcyjnego. To dobry zastrzyk energii dla naszego miasta.

Poszukiwani specjaliści kierunków technicznych

Obecnie fabryka zatrudnia ponad 180 pracowników. Poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. W tym roku Nemera Szczecina planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

– Nowa fabryka to nowe wyzwania, ale też ogromny potencjał. Z wytwarzania kilkuset tysięcy urządzeń rocznie wchodzimy na poziom produkcji wielomilionowej – zaznaczył prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin. – Ostatnie kilkanaście miesięcy było bardzo intensywne. Szczęśliwie dotarliśmy  do mety, ale nie zwalniamy tempa, dopiero teraz zaczyna się nowy etap dalszego rozwoju.