spotkania

Świat oczami reporterek - Karolina Sulej i Urszula Jabłońska w ProMediach

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 24.01.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
24 stycznia 2019 (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie pod tytułem „Świat oczami reporterek”. Gość będziemy Karolinę Sulej oraz Urszulę Jabłońską. Wstęp wolny.

Czy wiecie, że inkubatory przez lata wcale nie służyły w szpitalach, tylko były atrakcją cyrkową w Coney Island w Nowym Jorku? Czy wiecie, że duchy w Tajlandii najbardziej lubią pić czerwoną Fantę? Czy wiecie, że reporterki podróżują same po świecie, docierają do ciekawych miejsc i piszą o tym świetne książki? Uznane reporterki i podróżniczki opowiedzą o swoich najnowszych książkach – o Tajlandii i USA, o kulisach ich powstawania, o doświadczeniach kobiet w podróży w nieznane, w programie także anegdoty i ciekawostki dotyczące pracy reportera. Ich opowieściom będzie towarzyszył pokaz zdjęć dokumentujących tematy ich książek.

Karolina Sulej - dziennikarka, reporterka, redaktorka „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Ekstra”, gdzie zajmuje się modą i stylem życia. Zaczynała jako dziewiętnastolatka w "A4", potem pracowała m.in jako wicenaczelna magazynu "Exklusiv", redaktorka kultury w "Natemat", dziennikarka "Przekroju", redaktorka mody w magazynie "Pulp", redaktorka prowadząca w magazynie "Podróże". Przez dwa lata była współprowadzącą program "Cappucino z książką" dla TVP KULTURA. Dzisiaj, razem z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem tworzy program „Barłóg Literacki” o książkach i czytelnictwie na kanale YouTube. Jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej, gdzie pisze doktorat, zajmuje się studiami nad Zagładą w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie i działa w Zespole Badań nad Modą. W 2015 roku wydała debiutancką książkę reportażową o polskiej modzie po 89 roku "Modni. Od Arkadiusa do Zienia" (Świat Książki). W 2017 roku wydała razem z zespołem naukowym Badań nad Zagładą książkę „Ślady holokaustu w imaginarium kultury polskiej” Wyd. Krytyka Polityczna. W lutym 2018 roku wydała drugą książkę reportażową „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island” (Dowody na Istnienie).

Urszula Jabłońska - absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Obecnie pracuje jako reporterka, publikuje m.in. w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”. Jej reportaże ukazały się również w książkowych zbiorach „Walka jest kobietą” (2014), „Mur. Dwanaście kawałków o Berlinie” (2015) i „Obrażenia. Pobici z Polską” (2016). Laureatka nagrody Grand Press 2012 w kategorii reportaż prasowy, finalistka Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego 2013 oraz Nagrody im. Teresy Torańskiej 2017. Współzałożycielka stowarzyszenia reporterów Rekolektyw. Autorka książki reporterskiej „Człowiek w przystępnej cenie. Reportaże z Tajlandii” (2017, Dowody na Istnienie).

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję