Dziewczyna Eski na miesiąc styczeń już wybrana! 17 stycznia w restauracji Royal Pallace, mieszczącej się w tym samym budynku co Club77, odbyły się zorganizowane przez Radio Eska wybory miss.
W konkursie startowało 10 kandydatek.
1 – Małgorzata Michalska
2 – Magdalena Opała
3 – Adrianna Giedyk
4 – Agata Nagowska
5 – Magdalena Jodłowska
6 – Monika Główczewska
7 – Malwina Akacka
8 – Ewelina Orłowska
9 – Małgorzata Sikora
10 – Kamila Ptaszyńska

Już od godziny 21.30 wokół sceny zaczęła zbierać się publiczność. Podekscytowana widownia przeglądała formularze z kandydatkami, rozmawiając jednocześnie na ich temat. Około godz. 22.30, prowadzący czwartkową imprezę, przywitali zgromadzoną publiczność oraz przedstawili jury, w skład którego weszli między innymi: dyrektor zarządzający Radio Eska Szczecin, stylista, projektantka mody, a także inne osobistości. „W styczniu 2009 roku odbędzie się wielki finał, w którym, spośród 12 finalistek miesiąca, wybierzemy tę jedną, najbardziej radiową, Dziewczynę ESKI 2008!” – oznajmili organizatorzy.

Dziewczyny miały kilka wyjść. Za każdym razem prezentowały inny strój oraz wykonywały układy choreograficzne. Większa część widowni już po pierwszym wyjściu kandydatek, miała swoje faworytki. „Zdecydowanie ósemka! Ewelina jest piękna kobietą i myślę, że pokona konkurentki” – powiedział Marcin, student Uniwersytetu Szczecińskiego. „A ja uważam, że Marcin bardzo się myli, ponieważ dziewczyną Eski zostanie subtelna, skromna dziewczyna i będzie nią Magdalena Opała, która wystartowała z numerem drugim” – dodała Ania, 22-letnia mieszkanka Szczecina.
Na scenie Royal Pallace pojawiły się również grupy taneczne, które w trakcie przerw zaprezentowały swoje umiejętności.

Dziewczyną Eski została Magdalena Jodłowska, a tytuł miss publiczności uzyskała kandydatka z numerem 7 – Malwina Akacka. Po zakończeniu uroczystości rozpoczęły się tańce, które trwały do późnych godzin nocnych.