Ruszył największy festiwal kultury studenckiej na Pomorzu Zachodnim. 4-dniowe święto rozpoczął tradycyjny Bieg Nocny. Studenci odebrali symboliczne klucze do miasta, a następnie w kolorowych przebraniach przebiegli ulicami Szczecina.

Szczecińskie Juwenalia potrwają do niedzieli, 19 maja. W tym czasie na studentów będzie czekać wiele atrakcji. Oczywiście największe emocje budzą koncerty, które od czwartku do soboty zaplanowano na Łasztowni. W ciągu trzech wieczorów nad Odrą będzie można usłyszeć największe gwiazdy polskiej sceny. To m.in. Margaret, Igo, Kult w czwartek (16.05.), Otsochodzi, Szpaku, Guzior, Reto, Young Multi, Słoń w piątek (17.05.) oraz LemON, Błażej Król, Kwiat Jabłoni, Dawid Tyszkowski i Catz n’ Dogz w sobotę (18.05.).

Juwenaliowym koncertom towarzyszy szereg wydarzeń dodatkowych, które mają zintegrować środowisko akademickie oraz mieszkańców.

Pyszny grill, konkurencje z nagrodami i okazja do zawarcia nowych znajomości – to możliwości, które oferuje Dzień Studenta! W czwartek (16.05.) Dni Studenta swoich uczelni organizują Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Politechnika Morska (Marinalia). W piątek (17.05.) natomiast Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Sztuki. 

Kolejnym wydarzeniem w harmonogramie festiwalu jest Juwe Quiz, który został przygotowany na bazie najpopularniejszych teleturniejów. Jego uczestnicy w 4-osobowych zespołach zmierzą się z pytaniami nie tylko z wiedzy ogólnej, ale również dotyczącej poprzednich edycji szczecińskich Juwenaliów. W piątek (17.05.) w Hali Odra szykuje się zacięta rywalizacja. 

Na sobotę (18.05) organizatorzy przygotowali popularną Grę Miejską, która z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Na uczestników czekają zadania do wykonania połączone z pokonaniem trasy na terenie miasta.

Po intensywnych trzech dniach koncertów i wydarzeń w niedzielę zaplanowano całodniowy odpoczynek podczas jednego z flagowych wydarzeń – Płyniemy na Plażę. Łódź cumująca przy Bulwarze Piastowskim zabierze uczestników wydarzenia prosto pod Wyspę Grodzką. Na zainteresowanych czekają wyjątkowe atrakcje w stylu hawajskim, a także silent disco, konkursy i wiele więcej. 

Juwenalia w Szczecinie współorganizują wszystkie szczecińskie uczelnie. Więcej informacji o wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na stronie internetowej festiwalu https://juwenaliaszczecin.pl, a także na Facebooku Juwenalia Szczecin.

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia.