Wczoraj, 15 maja, podczas Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Piotr Krzystek został wyróżniony za wspieranie społeczeństwa informacyjnego przez Komitet Organizacyjno-Programowy obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2008 r.

Nagroda jest przyznawana przez Komitet Organizacyjno-Programowy obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce w 2008 r. Koordynatorem i głównym organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Szczecin został wyróżniony szczególnie za inicjowanie i wspieranie projektów służących popularyzacji i promocji idei społeczeństwa informacyjnego. Szczególnie za współorganizację Konferencji INFOTRENDY 2008 Szczecińskie Dni Informatyki, wsparcie i patronat nad konferencją Problemy Społeczeństwa Informacyjnego oraz wsparcie i patronat nad Netcamp-em - spotkaniami branży internetowej. Miasto zostało również docenione za współpracę z firmami informatycznymi, uczelniami wyższymi i środowiskiem studenckim w celu rozwoju branży nowych technologii oraz promocji zatrudnienia i kariery w branży IT. Przede wszystkim za wsparcie i patronat nad projektem "Drogowskazy Kariery", patronat nad projektem "BLStream Patronage08"promującym praktykę i zatrudnienie w firmie informatycznej dla studentów Politechniki Szczecińskiej i Uniwersytetu Szczecińskiego. Szczecin został także wyróżniony za zaangażowanie internetowej społeczności lokalnej w budowanie nowoczesnego wizerunku miasta. Szczególnie za organizację konkursu "Pokażmy Szczecin Światu" polegającego na budowie trójwymiarowego wirtualnego Szczecina w Google Earth, wsparcie społecznej akcji "Szczecin w Monopoly". Została również doceniona wizja miasta jako metropolii stawiającej na innowacyjność oraz rozwój branży nowych technologii, przykładowo za projekt e-Urząd - otwartość urzędu na nowoczesne metody obsługi Interesantów oraz Centrum Wspierania Innowacji - Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny "POMERANIA".

Szczecin znalazł się w gronie najlepszych w Polsce - powiedział Marek Dymek, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego.