Michał Leja, Karol Modzelewski, Tomasz Nowaczyk, Grzegorz Dolniak, Jasiek Borkowski, Bartek Marciniak i Artur Jaskólski wystąpią na pierwszym w Szczecinie roaście z okazji urodzin Vikinga.

Niecałe dwa miesiące po szczecińskim festiwalu stand upu (Szczecin Stand Up Fest) na fanów tej formy rozrywki czeka kolejna interesująca propozycja. Tym razem będzie to pierwszy w naszym mieście roast. Impreza rozpocznie się 19 maja o godz. 19:30 w Klubie Muzycznym Browar Polski przy Dworcowej 20. 

Przedstawią Vikinga w krzywym zwierciadle

Roast należy do specyficznego gatunku komediowego, podczas którego zaproszeni goście wygłaszają kontrowersyjne monologi, często wulgarne i obraźliwe, w kierunku roastowanego, ale i siebie wzajemnie. Ta forma rozrywki to przeciwieństwo benefisu, ukazująca roastowanego w krzywym zwierciadle.

W trakcie majowej imprezy roastowanym będzie nie kto inny, jak sam Damin „Viking” Usewicz, dobrze znany szczecińskiej publiczności standuper, kabareciarz, konferansjer, współtwórca Szczecin Stand Up oraz jeden z organizatorów marcowego Szczecin Stand Up Fest. Roast organizowany jest z okazji urodzin Vikinga.

Standuperzy z całej Polski

W wydarzeniu weźmie udział wielu znanych i lubianych polskich komików. Większość z nich występowała podczas Szczecin Stand Up Fest. Tak więc śmiać się z Vikinga będą Karol Modzelewski z Bękartów Stand Upu, Jasiek Borkowski, Tomasz Nowaczyk z kabaretu Czesuaf, Grzegorz Dolniak, Michał Leja oraz Bartek Marciniak i Artur Jaskólski.

Viking ugotuje kolację

Wstęp na roast dla wszystkich chętnych jest bezpłatny, również zaproszeni goście zgodzili się na całkowicie nieodpłatny udział w imprezie. Organizatorzy chcieliby im jednak zwrócić chociaż koszty podróży i noclegu. W związku z tym przygotowali projekt na polakpotrafi.pl, do którego realizacji potrzebują jeszcze 800 zł.

Interesujące są podziękowania, które można otrzymać za wsparcie pomysłu. Do zdobycia jest miejsce w pierwszym rzędzie podczas roastu i do tego litrowy kufel złocistego trunku, pamiątkowe zdjęcie z wybranym komikiem, satyryczny rysunek z autografem Grzegorza Dolniaka, wiersz Tomasza Nowaczyka, czapka Jaśka Borkowskiego, z którą artysta występował w całym kraju, internetowy kurs stand upu przeprowadzony przez Karola Modzelewskiego oraz kolacja z samym Vikingiem, na którą nie tylko przybędzie, ale i ugotuje. Na stronie projektu organizatorzy zapewniają, że Damian potrafi gotować.

Pomysł można wspierać do 13 maja do godz. 18:00.