spacery i oprowadzania

Śródmieście od początku | Spacer z Przemkiem Głową

foto: materiały prasowe

Gdzie?
ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43
Kiedy?
Sobota, 29.02.2020
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Sobota, 29.02.2020
Do której godziny?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Śródmieście jakie jest każdy widzi. Wysokie kamienice, małe zakłady rzemieślnicze i ogromne granitowe płyty chodnikowe. A gdybyśmy zajrzeli głębiej? Gdzie w mieście szukać pamiątek po rewolucji przemysłowej z XIX wieku? Kiedy zaczęło się Śródmieście, jakie znamy? Czego dowiemy się, czytając miejską zieleń? Co łączy Manhattan, Berlin, Łódź, Wrocław i Szczecin?

 

Zapraszamy na spacer śladem symboli Śródmieścia! Prowadzi Przemek Głowa Blog - szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina. Zapraszamy na miejskie "śledztwo", w którym cofniemy się do narodzin Śródmieścia!

Startujemy ze Środka. Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego) w sobotę, 29 lutego, o godz. 12.00.

UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY! Zapraszamy!

"Spacerownik", czyli cykl miejskich spacerów, jest realizowany w ramach projektu "Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin (Szczecin Floating Garden) w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie" (Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego w Szczecinie).

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/178617820133201/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję