spotkania

Spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 03.09.2019
O której godzinie?
16:30
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Balcerowiczem we wtorek 3 września 2019 o godz. 16.30 do Auli w Książnicy Pomorskiej (wejście od ul. Podgórnej, III p.). Współorganizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wstęp wolny!

 

30 lat temu Polacy zdecydowali, że wolność jest najważniejsza. Zdobyliśmy ją, ale ponieśliśmy też ogromne koszty. Polityczne, ekonomiczne i społeczne.

Czym jest wolność dla Lecha Wałęsy i Leszka Balcerowicza? W jaki sposób ich działania i decyzje doprowadziły do przemian w Polsce? Jaką cenę zapłacili ich architekci? I czy wolność jest dana raz na zawsze?

Na te i inne ważne pytania odpowiada książka, będąca zapisem pierwszej rozmowy autorów polskiej transformacji. Wałęsa i Balcerowicz odsłaniają kulisy tamtego okresu, jego trudnych wyborów, osobistego poświęcenia, szalonej pracy i ich wzajemnych stosunków – związkowego przywódcy, który został prezydentem, i naukowca, na którego spadła odpowiedzialność za odbudowanie zrujnowanego kraju. Razem dokonali czegoś wielkiego – wygrali wolność.

Książkę "Lech. Leszek. Wygrać wolność" wydało Wydawnictwo Znak.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję