W Korowodzie Serc ulicami Szczecina przejadą zabytkowe samochody i motocykle. W studiu TVP i Pralni zagrają szczecińskie kapele, a w Galerii Gryf wystąpią Katarzyna Skrzynecka i iluzjonista Maciej Pol. Zamiast tradycyjnego światełka do nieba na dawnym wieżowcu TVP wyświetlą projekt P.I.W.O., a przed budynkiem zobaczymy widowisko teatru ognia. W niedzielę ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Będzie to już 24. finał WOŚP, któremu w tym roku towarzyszy hasło „Mierzymy wysoko”. Pieniądze są zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i seniorów. 

Atrakcje w i przed gmachem TVP 
Główne obchody tegorocznego szczecińskiego finału WOŚP odbędą się w i przed budynkiem TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego. Impreza rozpocznie się o godz. 11:00. Przed budynkiem TVP zaplanowano m.in. pokazy ratownictwa i naukę udzielania pierwszej pomocy, ekspozycję pojazdów i sprzętu służb mundurowych (12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, policji, straży miejskiej, straży pożarnej, Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, pogotowia wodnego) oraz miasteczko medyczne, w którym będzie można bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi, poziom cukru, obliczyć BMI, skonsultować dietę czy skorzystać z masażu albo porad kosmetologów. Mercedez-Benz wystawi również auto, które trzeba będzie okleić czerwonymi serduszkami. 1 naklejka to złotówka przekazana na rzecz WOŚP. Ponadto, odbędzie się specjalna gra miejska z elementami geocachingu, warto więc zabrać ze sobą telefon z GPS. O szczegółach gry można przeczytać tutaj 
Na miejskim finale WOŚP nie zabraknie również koncertów. W telewizyjnym studiu zagrają szczecińscy artyści, m.in. Chango, Bloco Pomerania, Dyabol, Eta, Herba, Cherry Daiquiri, Magic Loud. W przerwach między występami będą prowadzone licytacje przedmiotów przekazanych na WOŚP, wśród których znalazł się m.in. słynny Złomek. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 12:40. Kapele mają grać do 20:20. 
W niedzielę wszyscy chętni będą mogli także zobaczyć jak telewizyjne studio wygląda „od kuchni”. 

Nietypowe światełko do nieba, Korowód Serc i bieg „Policz się z cukrzycą” 
Największą atrakcją będzie oczywiście pokaz światełka do nieba. W tym roku przygotowano show projektu P.I.W.O., które o 20:00 zostanie zaprezentowane na dawnym wieżowcu TVP. Oprócz tego wystąpi Teatr Ognia Lascar.
10 stycznia po raz ósmy odbędzie się także happening biegowy „Policz się z cukrzycą”. Biegacze wystartują o godz. 12:00 (rozgrzewka od 11:30). W Korowodzie Serc (15:00 - 16:00) ulicami Szczecina przejadą zabytkowe auta i motocykle. W korowodzie weźmie udział ponad 30 zabytkowych samochodów i około 20 jednośladów udostępnionych przez Klub Motocyklowy Cruiser. Nie zabraknie specjalistycznych pojazdów, takich jak np: samochody straży pożarnej, karetki pogotowia, radiowozy Straży Miejskiej, pojazdy wojskowe czy koparki. 

Katarzyna Skrzynecka i iluzjonista Maciej Pol na prawobrzeżu
W niedzielę, 10 stycznia, sporo się będzie działo w Galerii Gryf na prawobrzeżu. Poza licytacjami na rzecz WOŚP, zaplanowano tam koncert Katarzyny Skrzyneckiej, występ znanego iluzjonisty Macieja Pola oraz spektakl teatru Ab-Ovo. Odbędą się także warsztaty zumby, pokazy barmańskie, animacje i zabawy dla dzieci. Atrakcje w Galerii Gryf rozpoczną się o 12:00 i potrwają do godz. 18:00. 

Serduszko nad Łasztownią 
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Starej Rzeźni na Łasztowni. W programie wydarzeń zaplanowano m.in. minirecital i wykład eksperta w dziedzinie muzyki i zdrowia – Jacka Rudnickiego, spotkanie z Michałem Rembasem, występ Szczecińskiej Grupy Improwizacyjnej Pod Pretekstem, koncert zespołu Musica Sedina, recital Julity Kożuszek oraz mnóstwo warsztatów plastycznych dla dzieci. Nie zabraknie licytacji. Będzie można wylicytować replikę XIX-wiecznego bicykla. Stara Rzeźnia zaprasza w niedzielę w godz. 12:00 – 18:00. 

Rowerowe serce na Jasnych Błoniach 
Ciekawą akcję 10 stycznia szykują również członkowie grupy Niewidomi na Tandemach. W godz. 11:30 – 14:00 zapraszają na Jasne Błonia, gdzie będzie okazja przejechać się tandemem zarówno na miejscu pasażera, jak i pilota. Z kolei w południe odbędzie się akcja ustawiania rowerów w wielkie serce. 

Akademicki finał WOŚP w Pralni
Pralnia przy Bohaterów Warszawy 75 zaprasza w niedzielę na Akademicki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który organizują Akademickie Radio Pomorze (ARP!) i ZUT. W programie: licytacje, tradycyjne światełko do nieba i koncerty szczecińskich kapel. Zagrają Ułani Kapitalizmu, List Otwarty, The Jammos i Back to the 80's. Wstęp do lokalu po wrzuceniu dowolnej kwoty do puszki. Początek Akademickiego finału WOŚP o godz. 16:00. 

Patrycja Kijko w Atrium Molo
Finał WOŚP w Atrium Molo odbędzie się w godz. 12:00 – 17:00. W programie imprezy m.in.: pokazy taneczne Szkoły Tańca Save the Beat, HD Dance czy Killa Flav, pokazy sztuk walki Klubu Karate Bushikan Pawła Bombolewskiego oraz capoeiry. Odbędzie się również koncert Patrycji Kijko, jednej z laureatek Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów.