Na wniosek pasażerów nastąpi zmiana trasy i rozkładu linii 68. Od 1 lipca autobusami nr 68 będzie można dojechać do Małych Błoni.
Na odcinku plac Rodła – Axcentowicza/ Kresowa trasa będzie przebiegać jak dotychczas. Następnie autobusy pojadą ulicami Królewskiego, Łączną, Świergotki i Przepiórki do przystanku końcowego „Przepiórki” (powrót ul. Przepiórki, Łączną, Królewskiego).

Na nowej trasie uruchomione zostaną przystanki:
- Kormoranów – tylko w kierunku Przepiórki, wspólny z linią 57
- Królewskiego nż – w kierunku Przepiórki i w kierunku pl. Rodła. Przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu z łącznikiem do ul. Kruczej.
- Świergotki – tylko w kierunku pl. Rodła, zlokalizowany przy ul. Łącznej przed skrzyżowaniem z ul. Świergotki.
- Przepiórki – przystanek końcowy zlokalizowany przy ul. Przepiórki przed skrzyżowaniem z ul. Łączną.

Od 1 lipca linia 68 nie będzie obsługiwała dotychczasowego przystanku końcowego Kormoranów zlokalizowanego przy ul. Warcisława.

Kursy będą wykonywane we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień, z następującą częstotliwością:

W dni powszednie:
co 12 minut w godzinach szczytu
co 15 minut w godz. 8-9, 14-15
co 16 minut w godz. 16.30-17.30
co 20 minut do godz. 6 oraz w godz. 9-14
co 30 minut po godz. 17.30

W soboty: co 30 minut
W niedziele i święta: co 30 minut.

Przypominamy również, że w związku z przebudową ul. Długiej w Mierzynie od poniedziałku, 12 czerwca, zmieniły się trasy linii autobusowych 74 i 124. Trasa linii 74 została skrócona do przystanku Łukasińskiego Ogrody; kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła nie są wykonywane. Z kolei trasa linii 124 zmieniła się na odcinku od ul. Kolorowej do ul. Ślicznej. W kierunku pętli Mierzyn Pod Lipami autobusy kursują objazdem od przystanku Mierzyn przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego.