Wczoraj, 12 grudnia w XIII Muzach odbył się koncert legendarnej grupy „Bez Jacka” w ramach konkursu poezji śpiewanej.

Organizatorem konkursu „Na szlaku poezji” było II LO im. Mieszka I w Szczecinie, a pomysłodawczynią akcji jedna z nauczycielek – p. Katarzyna Frydrych. To już trzecia edycja tego przedsięwzięcia, a mogli wziąć w nim udział wszyscy uczniowie szkół średnich.  Każdy z zespołów miał do wykonania dwie piosenki, które były oceniane zarówno przez publiczność zgromadzoną w Sali Kominkowej jak i jury w składzie: Marek Kuc i Przemysław Niwiński z zespołu „Do Góry Dnem”, Zbigniew Stefański z grupy „Bez Jacka” oraz Aleksandra Sikora – zwyciężczyni poprzedniej edycji.  Młodzi muzycy dali z siebie wszystko. Czekając na ogłoszenie wyników można było napić się kawy lub herbaty, zjeść ciastko oraz posłuchać mini recitalu Wojciecha Leśniaka.

 

Jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem silną grupę z LO w Drawsku Pomorskim w składzie: Izabela Sitarska, Anna Mańka, Wioletta Szczecińska, Wojciech Pilch, Bartłomiej Hołowina i Paweł Hołowina. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSEE w Szczecinie, a trzecie dziewczyny, które otrzymały także nagrodę publiczności z XIII LO w Szczecinie.  

 

Przy okazji wczorajszej imprezy zostały też wręczone nagrody w konkursie fotograficznym „Szlaki górskie w obiektywie. Cztery pory roku”. Przyznano tutaj trzy nagrody główne (I miejsce – Dawid Dziarkowski z V LO) oraz siedem wyróżnień.  Przewodniczącym jury był znany szczeciński fotografik – Zbigniew Wróblewski.  

 

Na zakończenie spotkania o godzinie 20 zagrała grupa „Bez Jacka”. Zespołowi udało się zgromadzić liczną publiczność w XIII Muzach. Były zarówno starsze jak i młodsze osoby, a wszyscy zgodnie nagradzali muzyków brawami, nie pozwalając im zejść ze sceny.

 

Wstęp na całą imprezę był wolny. Wszystko zostało zorganizowane dzięki zapałowi nauczycieli i uczniów II LO oraz licznym sponsorom.

 

Po ostatnim koncercie spora grupa muzyków, uczestników i sympatyków poezji śpiewanej przeniosła się na śpiewanki do Piwnicy Kany. Tam granie i śpiewanie trwało do rana.

 

Więcej informacji na: http://www.nsp.home.pl/