Teatralne i muzyczne emocje dla dorosłych i dzieci zdominują w lipcu i sierpniu dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wśród propozycji są spektakle nie tylko dobrze znane, ale też na nowo przypomniane oraz występy zespołów, grających jazz, blues, muzykę filmową, klasyczną i etno. Szczegóły poniżej.
Gibson, Szekspir i osiem razy Cohen!
Prezentacja spektaklu „Kolega Mela Gibsona” (monodramu w wykonaniu Adama Dzieciniaka) otworzy 3 lipca teatralne lato na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Sztuka ta powróci na scenę już 11 lipca oraz 22 sierpnia. Poza tym w tej samej przestrzeni zaprezentuje się Klub Komediowy Impro z Krypty (10 lipca i 1 sierpnia), wystawione zostaną również "Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)" (spektakl, który już szesnasty rok jest pokazywany na Zamku!) – 17 i 18 lipca oraz "Moja ABBA" (z piosenkami słynnej szwedzkiej grupy) – 7, 8 sierpnia. Przygotowano także osiem pokazów spektaklu "Będzie dobrze, Cohen" (od 27 lipca do 26 sierpnia).
– To przedstawienie zagraliśmy tylko dwa razy w lutym, na premierze i dzień po niej. Sytuacja późniejsza uniemożliwiła kolejne pokazy – mówi aktor Konrad Pawicki, który kreuje postać kanadyjskiego twórcy. – Można więc powiedzieć, że w tym miesiącu będzie ponowna premiera. Tym razem w nowej przestrzeni, więc ciekaw jestem jak to zabrzmi w tym otoczeniu.
SZPAK i coś dla dzieci
– Zaprosiliśmy też do współpracy Grzegorza Dolniaka i w sierpniu jego ekipa komediowa pojawi się na dziedzińcu, by już latem zapowiedzieć swym występem tegoroczny festiwal SZPAK – mówi Paweł Niczewski, kierownik Teatru Piwnica przy Krypcie. – Proponujemy też dwa spektakle dla dzieci: „Ślimaka” w reżyserii Laury Słabińskiej – 5 lipca, 2 i 30 sierpnia oraz „Improbajkę” – 19 lipca.
Blues i tematy filmowe
Muzyczne wydarzenia na zamkowym dziedzińcu rozpoczną się 5 lipca, kiedy zagra tu znany, działający od 40 lat, zespół After Blues, który tworzą Leszek Piłat (bas, wokal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instrumenty perkusyjne, wokal). W programie wieczoru znajdzie się m.in. utwór „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „Trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III.
Tydzień później (12 lipca) na dziedzińcu wystąpi Cafe Jazz Quartet. Zespół przedstawi repertuar złożony z tematów filmowych m.in. z „Czterdziestolatka”, „Nie lubię poniedziałku”, „Vabank” oraz „Kariery Nikodema Dyzmy”.
Gitarowe nastroje i przeboje z lat 60.
Kolejne wydarzenia to m.in. występ duetu Compadres (czyli gitarzystów Przemysława Bielca oraz Mariana Mazurka), który zagra 26 lipca oraz „Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 1962/63”. 2 sierpnia pod tym hasłem młodzi wokaliści przypomną takie przeboje, jak "O mnie się nie martw", "Chłopiec z gitarą", "Rudy rydz", "Trzynastego", "Zakochani są wśród nas", "Pod Papugami", "Kiedy byłem małym chłopcem" czy "Dziwny jest ten świat".
Muzyka ze świata i poetycki finał
16 sierpnia w programie zatytułowanym „Kobieta ze wszystkich stron świata” usłyszymy pieśni słowiańskie, bałkańskie, bizantyjskie i sefardyjskie w wykonaniu Emilii Raiter (harfa gotycka i barokowa, śpiew) i Barbary Wilińskiej (śpiew, kankles, daff, suka, dulcymer). Na zakończenie całego cyklu (30 sierpnia) Pan Górski i Spółka wykonają autorskie, poetyckie kompozycje zespołu oraz przedstawią piosenki Jacka Kaczmarskiego (z okazji 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych).
Bilety i regulamin
Bilet na każdy koncert kosztują 10 zł, liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich widzów obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych.
Komentarze
0