spacery i oprowadzania

Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Zielone zakątki Szczecina

fot. materiały prasowe

Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 22.01.2022
O której godzinie?
10:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Paweł Madejski zaprasza na kolejny spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów w stanie bezlistnym. Uczestnicy wyruszą na rzadko odwiedzane zielone zakątki Szczecina, rozpoczynając od dwóch starych cmentarzy przy ulicy Nowy Świat oraz ulicy Inwalidzkiej.

 

Zajrzymy na bogaty pod względem dendrologicznym teren kościoła w Skolwinie. Tu w zasadzie spacer się kończy. Autobusem można wrócić do śródmieścia. Ale dla wytrwałych, mam propozycję dalszego spaceru aż na przystanek Podbórz, przez wieżę widokową przy Wododziale a może i przez Alt Buchholz. Druga część spaceru w znacznej mierze może mniej interesująca dendrologicznie, natomiast bardzo interesująca pod względem widokowym. Północne dzielnice Szczecina wraz z Północnym Szlakiem Widokowym w coraz większym stopniu wzbudzają zainteresowanie Szczecinian.

Druga część trasy może jeszcze ulec modyfikacji po rekonesansowym spacerze 15 stycznia.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję