spotkania inne

Spacer z Głową | Sentymentalna wycieczka po Pomorzanach

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
zbiórka: dziedziniec OFF Marina (ul. Chmielewskiego 18)
Kiedy?
Niedziela, 19.05.2019
O której godzinie?
11:11
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W niedzielę 19 maja o godz. 11:11 Stowarzyszenie "in tractu" zaprasza na wycieczkę po Pomorzanach z okazji 2. urodzin Bazaru Smakoszy. Znany i lubiany alternatywny przewodnik miejski Przemek Głowa oprowadzi po swoich rodzinnych rejonach Szczecina, co daje gwarancję nie tylko świetnej merytorycznie wyprawy, ale i sentymentalnej podróży do czasów jego młodości.

Tego dnia będzie można usłyszeć niezwykle ciekawą opowieść o okolicy, którą rozpocznie rozmowa o samej OFF Marinie - fascynującym secesyjnym obiekcie z BARDZO bujną przeszłością. Po tym wyruszymy ulicą Kolumba, poznamy m.in. historię browaru, szpitala czy artystów licznie zamieszkujących lub pracujących na Pomorzanach (od Rudzika do Lumpa).

Warto dodać, że Przemek Głowa, wychowany w tej części miasta, przygotował sporo niespodzianek, a przypowieści z czasów jego dorastania na Pomorzanach pewnie mogłyby same w sobie stanowić przedmiot osobnego spotkania.

Start: 11:11

Czas trwania wycieczki: ok. 2,5h

Zbiórka: Dziedziniec OFF Marina (ul. Chmielewskiego 18)

Meta: Dziedziniec OFF Marina (ul. Chmielewskiego 18)

Zapisy: Nie obowiązują

Przewodnik: Przemek Głowa

Koszt: 4 free

Ograniczenia wiekowe: Brak, ale nie bierzemy odpowiedzialności za spontaniczne żarty Przemka

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2373331439564307/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję