„Wejdź w podwórko i idź w jego najodleglejszy prawy kraniec”, „znajdź książkę w antykwariacie”, „znajdź drzewo z jamą” – między innymi z takich wskazówek będą korzystać mieszkańcy Szczecina, którzy wezmą udział w serii weekendowych wydarzeń artystycznych „Hunting for Painting/I hear You”. To okazja, aby pospacerować po Szczecinie niestandardowymi trasami, poszukując przy tym artystycznych wrażeń.

Seria weekendowych wydarzeń artystycznych organizowana jest przez Akademię Sztuki w Szczecinie we współpracy z TRAFO Trafostacją Sztuki, Muzeum Narodowym, OFF Mariną, Fundacją Upside Art i Ogrodami Śródmieście. Lokalni twórcy zachęcają mieszkańców Szczecina do wzięcia udziału i proponują trzy szlaki tematyczne, które otworzą drzwi do artystycznych wrażeń.

„Hunting for Painting”

Pierwszy z nich to „Hunting for Painting” – szlak łączy ekspozycje stworzone w oparciu o prace artystów związanych z wydziałem Malarstwa Akademii Sztuki w Szczecinie. Wystawy zostały zaaranżowane w przestrzeniach galeryjnych, instytucjonalnych, a także mniej oczywistych postindustrialnych czy historycznych miejscach – zaczynając od Pomorzan, przez okolice Dworca Szczecin Główny i Śródmieście, po osiedle Arkońskie-Niemierzyn. Szczegóły dotyczące lokalizacji wystaw dostępne są na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1506564139800703.

„Murale” z Przemkiem Głową

Kolejny szlak to „Murale”. Przygotowany w oparciu o mapę Murale Szczecina, która towarzyszy książce pod tym samym tytułem. W tym przypadku na wspólną wycieczkę jednym z trzech szlaków zaprasza Przemek Głowa. Alternatywny miejski przewodnik pokaże uczestnikom wybrane murale na trasie Pomorzany – Trasa Zamkowa. Spacer rozpocznie się w niedzielę o godz. 15. Zbiórka na przystanku autobusowym linii 53 przy ul. Milczańskiej.

Miniwystawy z „I hear You!”

Ostatni szlak nosi nazwę „I hear You!”. To 14 miniwystaw przygotowanych przez studentów i studentki z Pracowni Filmu Społecznego we współpracy z partnerami z Uniwersytetu Tunghai w Tajwanie i Uniwersytetu Centralnego w Ekwadorze. Młodzi artyści pracowali w dwuosobowych międzynarodowych zespołach, przygotowując sobie nawzajem solowe prezentacje. Ścieżką miniwystaw można wędrować samodzielnie lub dołączyć do oprowadzania autorskiego, które rozpocznie się w piątek o godz. 15 przy al. Papieża Jana Pawła II 50/U7. To właśnie w tym miejscu pokazana zostanie pierwsza ekspozycja „Lustro”. Dla osób, które preferują samodzielne zwiedzanie, organizatorzy przygotowali wskazówki, jak dotrzeć do kolejnych ekspozycji. Szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1506564139800703.