Szczecińska katedra, Pałac pod Globusem, kamienica Loitzów, Zamek Książąt Pomorskich, Podzamcze, pl. Solidarności, gmach Filharmonii – to tylko część miejsc, które znalazły się na trasie kolejnego spaceru za napiwek. Po najciekawszych zakątkach Szczecina przewodnicy oprowadzą już w sobotę, 21 stycznia.
Sobotnie zwiedzanie (21 stycznia) rozpocznie się o godz. 12:01 przed Krzyżem Papieskim znajdującym się przed katedrą św. Jakuba. Godzina spotkania nie jest przypadkowa, nawiązuje do historycznej daty 12.01.2008, kiedy to zamontowano iglicę na wieży katedry.
- Ta niewątpliwie istotna data dla powojennej odbudowy Szczecina będzie początkiem opowieści o tym, co utracone, ale przy tym nawiązywać będzie do pięknie ocalonych zabytków starówki – czytamy w zapowiedzi wycieczki w serwisie Facebook.
ZOBACZ TEŻ: Pokażą najskrytsze zakamarki najstarszego kina w Szczecinie. Specjalny dzień otwarty w Pionierze
Na uczestników spaceru będzie czekać sporo ciekawostek. Poznają miejsce urodzenia najbardziej znanej szczecinianki, dowiedzą się, gdzie stoi najstarszy dom mieszkalny w Szczecinie i co wywołało wielki protest XVII-wiecznych mieszkańców miasta. Przewodnicy opowiedzą o tym, co katedra św. Jakuba miała wspólnego z produkcją piwa, wyjaśnią skąd pochodzi nazwa "Koński Kierat" i dlaczego koniczyna z pomnika Orła Białego przyniosła mu szczęście. Nie zabraknie również informacji o najnowszych odkryciach archeologicznych na Podzamczu.
Jak zapowiadają organizatorzy, tym razem cały dochód z napiwków zostanie przeznaczony na pomoc Pawełkowi, który urodził się z zespołem wielu wad wrodzonych. Hematolog, pulmonolog, okulista, neurolog, hepatolog – to tylko nieliczni specjaliści, których wymaga stałej opieki.
Więcej informacji o spacerze można znaleźć w wydarzeniu w serwisie Facebook
Komentarze
1