Platforma Obywatelska szykuje się do jesiennych wyborów parlamentarnych. Szczeciński poseł Sławomir Nitras dostał od partii specjalne zadanie. Ma zajmować się pilnowaniem prawidłowego przebiegu procesu wyborczego. – Mamy w swoich szeregach Sławomira Nitrasa i nie zawahamy się go użyć – mówił szef PO Donald Tusk.

Donald Tusk ostro skrytykował partię rządzącą za planowane zmiany w Kodeksie wyborczym. Polityk oświadczył, że odpowiedzią Koalicji Obywatelskiej na zagrożenie manipulacjami i fałszerstwami wyborczymi jest przygotowanie wielkiej obywatelskiej akcji, której celem ma być skuteczne „przypilnowanie” wyborów. Zająć ma się tym Komitet Obrony Demokracji oraz Sławomir Nitras.

– To poseł znany z energii, umiejętności mobilizacji, wielkiego optymizmu i sprawczości – mówił Tusk. – Zajmie się przygotowaniem obrony wyborów przed manipulacjami i fałszerstwem – dodał.

Nitras zadeklarował gotowość do działania i zaapelował do zwolenników, by „pomogli obronić wolne wybory”. Poseł przekonuje, że potrzeba kilkudziesięciu tysięcy osób, by przypilnować proces liczenia głosów.

– Stawiam sobie za cel aktywizację ludzi. Dotychczas do komisji wyborczych zgłaszani byli przedstawiciele organizacji pozarządowych, a teraz robią to tylko partie polityczne i komitety wyborcze. Przed nami wyzwanie, by namówić obywateli, by nie tylko głosowali, ale też poświęcili swój dzień i pilnowali wyborów – mówi Sławomir Nitras w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl. – Liczę na pomoc moich kolegów ze Szczecina. Jednym z moich najbliższych współpracowników przy tym projekcie na skalę ogólnopolską będzie radny Wojciech Dorżynkiewicz – dodaje Nitras.