Ponad 300 wystawców z Polski i zagranicy bierze udział w ósmej edycji Jarmarku Jakubowego. Stoiska z przysmakami i rękodziełem ciągną się aż do samego Zamku. Można też zjeść coś na ciepło i posłuchać występów na scenie.
Tegoroczny Jarmark Jakubowy potrwa do niedzieli. Rozstawione na pl. Orła Białego, wzdłuż ul. Grodzkiej i w pobliżu katedry stragany kuszą zapachami. Można tam znaleźć mnóstwo regionalnych przysmaków. Są m.in. chleby na zakwasie, ogromny wybór miodów i wędlin, przyprawy, chałwy, baklavy, oliwki, oscypki, ekologiczne sery kozie, pierniki szczecińskie, rogale jakubowe, ogórki kiszone, domowe konfitury, kwas chlebowy, piwa z małych browarów. Na ciepło można spróbować np. pieczonych ziemniaków, wypiekanych na miejscu podpłomyków, cepelinów.

Na jarmarku nie brakuje też stoisk z wyrobami artystycznymi i rzemieślniczymi, na których prezentowane są m.in.: naczynia i ozdoby ceramiczne, skórzane i lniane torby, autorska biżuteria, obrazy w ramach okiennych, pluszaki, koronkowe parasolki, kosze wiklinowe, przedmioty z drewna, ozdoby do ogrodu. Jest też kilka stoisk z antykami.

Jednak Jarmark Jakubowy to nie tylko handel. Imprezie towarzyszy bogaty program kulturalny. W sobotę od godz. 11:00 trwają występy zespołów ludowych. O godz. 17:00 zagra grupa Roma & Technicolor, o 18:15 na scenie pojawi się duet Jackpot, a na 20:00 zaplanowano koncert zespołu Sharena. O 21:00 natomiast będzie można zwiedzić katedrę z przewodnikiem. Z kolei w niedzielę odbędą się pokazy tanga argentyńskiego oraz występy Tadka Wasilewskiego i Cafe Jazz Trio.

Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Zabawy i animacje prowadzone są w specjalnej eko strefie na placu przy katedrze. W programie m.in. pokazy ratownictwa wodnego, animacje z Teatrem Tańca na Kurzej Stopce, zabawy z aktorami Teatru Kubika. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę atrakcje dla dzieci potrwają do 19:00.

Szczegółowy program tegorocznego Jarmarku Jakubowego dostępny jest tutaj