Liczne warsztaty, spacery z przewodnikami, wspólne spędzanie czasu, zwiedzanie instytucji kultury – w tym tygodniu seniorzy mają z czego wybierać. III Tydzień Inicjatyw Senioralnych to okazja, by poznać, co miasto ma do zaoferowania osobom starszym i przekonać się, że wiek to tylko liczba.

III Tydzień Inicjatyw Senioralnych otworzył Marsz Kolorowych Kapeluszy, który w poniedziałek przeszedł ulicami Szczecina.

„Ale oni mają wigoru! Klucze do miasta przekazane. Obecnie rządzą w nim seniorzy! Tym samym oficjalnie rozpoczął się Tydzień Inicjatyw Senioralnych”, napisał na swoim profilu na Facebooku prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Do końca tygodnia na seniorów czeka mnóstwo ciekawych wydarzeń. Mowa m.in. o zajęciach ruchowych, nordic walkingu, szkoleniach z obsługi smartfonów, wielopokoleniowych warsztatach dla dziadków i wnucząt, spotkaniach z psychologami, rajdzie z przewodnikiem wokół Jeziora Szmaragdowego, treningach pamięci czy wycieczkach szlakiem szczecińskich sanktuariów.

Nie zabraknie też okazji do dobrej zabawy. Filharmonia im. M. Karłowicza zaprasza na potańcówkę, ale będzie można też zagrać w brydża lub gry planszowe.

Chętni będą mieli okazję zwiedzić szczecińskie instytucje: Książnicę Pomorską i Operę na Zamku.

– Program jest zbudowany tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Obserwujemy także, że coraz łatwiej zachęcić osoby starsze do nowych aktywności tym bardziej, że Tydzień Inicjatyw Senioralnych wpisał się w stały kalendarz miejskich imprez i jest wyczekiwanym wydarzeniem – zapewniają organizatorzy.

Udział we wszystkich atrakcjach w ramach III Tygodnia Inicjatyw Senioralnych jest bezpłatny, na większość obowiązują zapisy. Szczegółowy program dostępny na: http://seniorszczecin.pl/

III Tydzień Inicjatyw Senioralnych potrwa do niedzieli, 17 września.