Szczeciński Startup Weekend wygrał projekt „ScatchApp”, pozwalający w prosty sposób przekształcić szkice szkice interfejsu/mockupy do postaci cyfrowej - wystarczy zrobić zdjęcie telefonem aby móc później dowolnie edytować szkic/mockup za pomocą komputera.

Podczas 54h warsztatów powstało 10 nowych projektów internetowych i mobilnych. Startupy oceniało jury złożone z Rafała Hana z HanBright, Pauli Marttili z Seedcampa, Sebastiana Kwietnia z Epic Ventures, Arka Hajduka ze Speedup Venture Capital Group, Michała Olszewskiego z LMS Invest oraz tajemniczego inwestora z Doliny Krzemowej. Zwycięzcy Startup Weekend pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymały też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Sukces Startup Weekendu w Szczecinie pokazał że po obu stronach granicy nie brakuje kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast trzymać pomysły w szufladach. Udało nam się zebrać w jednym miejscu programistów, grafików i marketingowców tworzących innowacyjne projekty, co zainteresowało nawet inwestorów z Doliny Krzemowej. Będziemy dalej pomagać startupom przez stworzenie NetVC - sieci mentorów i międzynarodowych inwestorów, którzy chcą wspierać europejskie projekty internetowe/mobilne - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.