Zachwycająca ceramika, piękna autorska biżuteria, urzekające ubranka dla najmłodszych, szczecińskie pamiątki, kosmetyki ekologiczne, dekoracje do domu – to zaledwie część lokalnych produktów, które w weekend będzie można kupić w OFF Marinie. Wszystko w ramach dwudniowego Festiwalu Rękodzieła. „Sale będą wypełnione po brzegi”, zapewniają organizatorzy.

Powrót do korzeni

Wyczekiwany Festiwal Rękodzieła odbędzie się już w najbliższy weekend, 23 i 24 marca, w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18. W oba dni wydarzeniu będą towarzyszyć wystawcy znani z cotygodniowego Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

– Z tego wyrastaliśmy, z dobrego jedzenia i rękodzieła – podkreśla Michał Jakubów, organizator festiwalu. – Spośród wszystkich dodatkowych wydarzeń wokół bazaru, te z rękodziełem są nam najbliższe. Zorganizowaliśmy ich naprawdę sporo, jednak w tej formule festiwalowej będzie to trzecia odsłona.

W sobotę i niedzielę w salach dolnej oraz bocznej na piętrze na odwiedzających czekać będzie ponad dwadzieścia stanowisk z lokalnym rękodziełem.

– Będziemy mieć silną reprezentację wystawców, którzy od lat z nami współpracują i za każdym razem deklarują udział w następnych edycjach. To pokazuje, że mamy dobre relacje, że mają do nas zaufanie – zauważa Jakubów. – Oczywiście będą też ciekawe powroty oraz interesujące nowości – zaznacza. – Z pewnością znajdziemy coś na prezenty dla najbliższych na zajączka!

A będzie w czym wybierać! Na stoiskach oferowane będą świece, ceramika, biżuteria, ekologiczne kosmetyki, ubranka dla dzieci, ozdoby do domu w postaci podkładek z gipsu, drewnianych figurek czy kompozycji kwiatowych. 

Dwudniowy Szczeciński Bazar Smakoszy w pełnej okazałości

W weekend w OFF Marinie nie zabraknie też smakowitego jedzenia. Wyjątkowa, bo trwająca dwa dni, edycja Szczecińskiego Bazaru Smakoszy to doskonała okazja, by zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości.

– Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę mamy pełną reprezentację wystawców – zapewnia Jakubów. – To też tak naprawdę ostatni dzwonek, by złożyć u nich świąteczne zamówienia na ciasta i potrawy na wielkanocny stół – podpowiada. Zamówione smakołyki będzie można odebrać podczas przedświątecznej, piątkowej edycji Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, którą zaplanowano 29 marca w godz. 13:00-17:00.

Na Festiwal Rękodzieła i dwudniową odsłonę Szczecińskiego Bazaru Smakoszy organizatorzy zapraszają do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18 w sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca, w godz. 10:00-14:00. Wstęp darmowy, parking na terenie OFF Mariny bezpłatny, dojazd ul. Smolańską od strony pętli „Pomorzany” oraz sklepu Netto. 

Dodajmy, że w kwietniu (20-21.04) w OFF Marinie odbędzie się Festiwal Słodyczy, a przed wakacjami (18-19.05) zaplanowano Festiwal Kawy połączony z 7. urodzinami Szczecińskiego Bazaru Smakoszy.

Lista wystawców Festiwalu Rękodzieła: 

Sala górna:

Agu Handmade
Agnieszka Chojnacka
Luna Rosa
- Malimoon
- MO Design Jewelry
- Ceramika Natalia Izbicka
- Aura Rękodzieło
- Gipsy
- Baba od szycia
- Zielona Wiśnia
- Szczeciński Town Shop
- Avantgardiste
- Miceramic
- Barwika
- Suszkarnia
- Agata Czerniawska
- Manu Manu Decor
- Toska Ceramika
- Same Plusy
- Ayur Sofia

Sala dolna:

- Malina Lawenda
- Pracownia artystyczna AGLOART
- Katarzyna Synakiewicz P13
- Moccus Woodart
- Zmyszkowana pracownia
- Ceramika Katarzyna Kozłowska